‘Mahalle Buluşmaları'nın ilki Cihangir'de gerçekleştirildi

Beyoğlu'nun geleceğini ilçe sakinleriyle birlikte şekillendirmek amacıyla başlatılan ‘Mahalle Buluşmaları'nın ilki Cihangir'de gerçekleştirildi.

‘Mahalle Buluşmaları'nın ilki Cihangir'de gerçekleştirildi

Beyoğlu'nun geleceğini ilçe sakinleriyle birlikte şekillendirmek amacıyla başlatılan ‘Mahalle Buluşmaları'nın ilki Cihangir'de gerçekleştirildi. Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney buluşmada vatandaşların önerilerini dinleyerek yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu'nun geleceğini ilçe sakinleriyle birlikte şekillendirmek amacıyla ‘Mahalle Buluşmaları'nı başlattı. ‘Mahalle Buluşmaları'nın ilki Cihangir Mahallesinde gerçekleştirildi. Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney katılımıyla düzenlenen buluşmaya Cihangir, Kılıçali Paşa ve Pürtelaş mahallelerinin sakinleri ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Güney, Beyoğlu'nun tüm bileşenlerinin katılımıyla 5. Yıllık Stratejik Planı hazırlayacaklarını söyledi.
“Beyoğlu'nun tüm bileşenleriyle yol haritamızı çizmemiz gerekiyor”
Beyoğlu'nun geleceğini ortak akılla inşa etmek için Mahalle Buluşmalarını başlattıklarını ifade eden Başkan İnan Güney, “Tarihiyle, sanatıyla, kültürüyle, farklılıklarıyla geçmişten bize emanet, bizim de çocuklarımıza daha güzel bir şekilde emanet etmemiz gereken bir Beyoğlu var. Bugün Beyoğlu'nu sevenler olarak bir araya geldik. Beyoğlu'na dair sözü olanlar, Beyoğlu'nu dert edinenler, Beyoğlu ile ilgili fikri olanlar bir aradayız. Beyoğlu'na daha iyi nasıl hizmet edebiliriz, Beyoğlu'nu kadından yana, çocuktan yana, gençlerden yana bir belediye, can dostlarımızın rahatça yaşadığı bir ilçe nasıl yapabiliriz bunun arayışı içerisindeyiz. Beyoğlu'nun beş yıllık stratejik planını hazırlayacağız. Biz bürokrat arkadaşlarla belediyede oturup Beyoğlu'nun önümüzdeki beş yılına şekil veremezdik. Bunu mahalle buluşmalarıyla komşularımızla tartışmamız gerekiyor, STK buluşmalarıyla, sanatçı buluşmalarıyla, genç buluşmalarıyla, yani Beyoğlu'nun tüm bileşenleriyle bu durumu tartışıp netleştirerek yol haritamızı çizmemiz gerekiyor. Bunu Beyoğlu Belediyesi'nin katılımcı, demokratik, şeffaf ve denetlenebilir bir belediyecilik anlayışının uzantısı olarak da değerlendirebiliriz” dedi.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Edirne’de "Kıbrıs Barış Harekatının 50. Yıl Dönümü Kutlamaları"
Bölgesel

Edirne’de "Kıbrıs Barış Harekatının 50. Yıl Dönümü Kutlamaları"

"Kıbrıs Barış Harekatının 50. Yıl Dönümü Kutlamaları" çerçevesinde "5'inci Kolordu Komutanlığı Bandosu" Edirne’de vatandaşlara ve gazilere unutulmaz bir konser verdi.

İzmir'de orman yangınına müdahale devam ediyor
3. Sayfa

İzmir'de orman yangınına müdahale devam ediyor

İzmir'in Buca ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.

Çadırlarda yaşayan çocukların eğitimi için birlik oldular
Bölgesel

Çadırlarda yaşayan çocukların eğitimi için birlik oldular

Güneşin altında çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım işçilerinin okumak isteyen çocuklarının ders çalıştığı ortamı görenler hayrete düşürüyor.

Sungurluda korkuta yangın
3. Sayfa

Sungurluda korkuta yangın

Çorum'un Sungurlu ilçesine bağlı Arifegazili köyünde çıkan anız yangını paniğe neden oldu. Yangın, İtfaiye ekipleri ve vatandaşlar tarafından söndürüldü.

Düzce’nin Geleneksel Türk Okçuluk Konuralp Hava Koşusu
Bölgesel

Düzce’nin Geleneksel Türk Okçuluk Konuralp Hava Koşusu

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde gerçekleştirilen Geleneksel Türk Okçuluk Konuralp Hava Koşusu Düzce’de yoğun ile yapılıyor.

Samsun'da kaçak tütün ve sahte bandrollü makaron ele geçirildi
3. Sayfa

Samsun'da kaçak tütün ve sahte bandrollü makaron ele geçirildi

Samsun'da polis tarafından 1 ton 215 kilo kaçak tütün ve 10 bin sahte bandrollü makaron ele geçirildi.