Niğde Belediyesi, mahkumların tahliye sonrası istihdam edilebilmelerine katkı sağlamak amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ’Mesleki Eğitim Protokolü’ imzaladı.
Protokol çerçevesinde mahkumlara ilk olarak ’Forklift Operatörlüğü Kursu’ verilecek, ilerleyen zamanlarda mahkumlara yönelik farklı branşlarda da mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Mahkumların toplumsal uyumlarına katkı sağlamak ve alacakları belgeler ile meslek sahibi olarak istihdam edilebilmeleri amacıyla hazırlanan protokole Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren ve Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar imza attı. Belediye Başkanı Emrah Özdemir yaptığı açıklamada; Cumhuriyet Başsavcılığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladıkları protokolün, mahkumların meslek sahibi olmaları ve tahliyelerinin ardından istihdama katılmalarının sağlanması açısından önemli olduğunu belirtti. İlk olarak mahkumlara yönelik ’Forklift Operatörlüğü’ kursu verileceğini anlatan Başkan Özdemir, ilerleyen zamanlarda farklı branşlarda da kurslar verileceğini, kursları başarıyla tamamlayan mahkumların ise belge alacağını ifade etti.
Başkan Özdemir, Niğde Belediyesinin sosyal, kültürel, sportif etkinliklerinin yanı sıra toplumsal konulardaki önemli projelerin içinde yer almaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.
Aksaray'da açık cezaevinden izinli çıkan bir mahkum ehliyetsiz kullandığı araçta alkollü olarak yakalandı. 2 saat boyunca polise dil dökerek adeta yalvaran şahsa 32 bin 393 TL para cezası kesildi.
Şanlıurfa'da, Türkiye Kültür Yolu Festivali çerçevesinde mahkumlarla bir araya gelen oyuncu-sunucu Şoray Uzun, teknik direktör taklitleri ve hatıralarıyla mahkumların yüzünü güldürdü, unutulmaz bir gün yaşattı.
Niğde Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki mahkumlar, 28 iş kolunda ürettikleri ürünler ile ülke ekonomisine katkı sağlıyor.
ELMALI Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda dün akşam yemeğinden sonra rahatsızlanan 57 mahkum, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
Sincan Belediyesinin meslek kursuna yazılan 71 yaşındaki Huriye Danış, bin bir emek vererek iğne oyası öğrendi.
Denizli’de yaşayan 42 yaşındaki kadın, çalıştığı tesiste bulunan iş makinalarına olan merakı meslek sahibi yaptı. İş makinası operatörlük kursu alarak bölgede ilk ve tek kadın operatör özelliği taşıyan Eda Akar, “İşin erkeği kadını olmaz” dedi.
Yorumlar (0)