Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde yer alan MAKÜ Anaokulu’nda da karne heyecanı yaşandı.
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar da anaokulu çocuklarının karne heyecanını paylaştı.
Rektör Dalgar, MAKÜ Anaokulu’nu ziyaret ederek 2023-2024 eğitim-öğretim yılının yarı yıl tatil heyecanına ve sevincine ortak oldu. Anaokulu Müdürü Aysel Yalçın ve öğretmenlerin de yer aldığı ziyarette, minik öğrenciler karnelerini Rektör Dalgar’ın elinden aldı.
Karne dağıtımının ardından hep birlikte kesilen pasta ile öğrencilerin tatili başladı.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)