Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Deney Hayvanları Yerel Etik Kurulu (MAKÜ-HADYEK) ve Veteriner Fakültesi iş birliği ile 3-11 Aralık tarihleri arasında düzenlenen ve teorik derslerin online, uygulamalı derslerin yüz yüze yapıldığı 14. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu tamamlandı.
Kursa yoğun ilgi olduğunu belirten MAKÜ-HADYEK Başkanı Prof. Dr. Özlem Özmen, MAKÜ ile aralarında Marmara Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi, Burdur Tarım İl Müdürlüğü, Burdur Devlet Hastanesi, Antalya Hipodromu ile Özel Veteriner Kliniklerininde bulunduğu çok sayıda üniversite ve kurumdan 120 araştırıcı ve öğrencinin katıldığı kursta toplam 75 saat eğitim verildiğini söyledi.
Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Sinir Bilim Grubunun 28 öğrenci ile katıldığını ve tümünün kursu başarı ile tamamladığını belirten Prof. Dr. Özlem Özmen MAKÜ Veteriner Fakültesi öğrencilerinin de kursa yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.
Özellikle öğrencilerin katılımından çok memnun olduğunu belirten MAKÜ-HADYEK Başkanı Prof. Dr. Özmen, “Gençlerin bilimsel çalışmalara olan ilgisi umut verici. Kurs eğitim dışında üniversitelerarası çalışma ve projelere de zemin hazırlıyor. Deney Hayvanları Üretim ve Deneysel Araştırma Merkezi çevre üniversite araştırıcılarına da çalışma imkânı veriyor. Bölgede düzenli olarak bu alanda kurs faaliyetlerini sürdüren tek üniversite olmamız ilgiyi artırıyor. Kursumuza destek veren herkese teşekkür eder, kursiyerlerimize çalışmalarında başarılar dilerim.” diye konuştu.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)