Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Baklava ve Kasap Eğitimleri Verildi
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Topluluğu tarafından Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğr. Gör. İlhan Avcı koordinatörlüğünde düzenlenen eğitimler Kitap Kahve Kafeteryası Gastronomi Mutfağında gerçekleştirildi. Eğitimler Çankırı Aşçılar Derneği Başkan Yardımcısı Mahmut Eren ve dernek üyeleri Muhammed Taha Çulha, Ahmet Uçar ile İsa Türk tarafından verildi.
Öğrencilere et işleme, kesimi, kebap çeşitleri, tuzda kuzu yapımı gibi ustalık gerektiren eğitimler veridi. Eğitimde öğrencilere patent çalışmaları devam eden Lavantalı baklava, Çankırı’ya özel kiraz kurusundan kirazlı baklava ile sıfır atık projesi kapsamında artan malzemelerden ekmek yapımının da incelikleri gösterildi.
Geleneksel yemeklerin yapımını ilgiyle izleyen MAKÜ Mutfak Sanatları ve Gastronomi Bölümü öğrencileri merak ettikleri soruların cevaplarını almanın da mutluluğunu yaşadılar.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin spor tesisleri ünlü futbol kulüplerinin kamp tercihi oldu. Salda Gölü’nde sıcak hava balonu uçuşları başladı. Isparta medyasının dikkatini çekti.
Prof. Dr. Erik Van der Eycken, Leuven Üniversitesi'nden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bir haftalık ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında bilimsel sunumlar, eğitimler ve ortak çalışma imkanları görüşüldü.
Budur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, Kosova’nın kuzeybatısında yer alan İpek (Peja) şehrine bağlı Suşitsa (Shushice) köyünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un babası Tahir Efendi’nin evinin bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Etik Topluluğu tarafından ‘Akademik Yaşamda Etik’ konulu bir panel düzenlendi.
Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Yorumlar (0)