Burdur

MAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim Edildi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde profesörlüğe, doçentliğe ve doktor öğretim üyeliğine yükselen 52 akademisyen için biniş giyme töreni düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, "Evrensel Bilgiden Toplumsal Katkıya" misyonuna vurgu yaparak akademisyenlerin başarılarını tebrik etti.

MAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim Edildi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde profesörlüğe, doçentliğe ve doktor öğretim üyeliğine yükselen akademik personeller için biniş giyme töreni düzenlendi.

Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen törende 52 akademisyene binişleri Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar tarafından giydirildi.

Tören öncesinde konuşan Rektör Dalgar, ‘Evrensel Bilgiden Toplumsal Katkıya’ misyonuna vurgu yaparak şunları vurguladı:

“Bilimsel araştırmalardan toplumsal katkı üretmemiz gerekiyor. Herkes bunu kendi uzmanlık alanlarında farklı şekilde gerçekleştirebilir. Özellikle akademik kariyer basamağının en üstünde yer alan profesörlerimizin çok daha fazla topluma katkı üretme gücü, potansiyeli bulunuyor. Akademik alt yapımız ile içinde bulunduğumuz topluma nasıl katkıda bulunuruz sorusuna sürekli kafa yoruyoruz. Bu manada sizlerin ortaya koyacağı çabayı desteklemek, önünüzü açmak, işinizi kolaylaştırmak da bizim asli görevimizdir. Üniversitemizin uluslararası sıralamalarda daha prestijli bir noktaya taşınabilmesi için üzerimize ne düşüyorsa hep birlikte yapmak durumundayız. Bizler bunun için gerekli çalışmaları, gerekli teşvik mekanizmalarını ürettik, üretmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirip ülkemize sunmamız gerekiyor. Çağın gereklilikleri ne ise yıllar sonrasını da öngörerek çocuklarımızı, gençlerimizi ona göre şekillendirmemiz gerekiyor. Trend yapay zekâ ise bunu öğretmemiz gerekiyor. Aksi taktirde öğrencilerimizi burada eğitimleri boyunca henüz bilgiye açken ülkenin gençlerini oyalamış ve geleceğe en iyi şekilde hazırlamadan mezun etmiş oluruz ve dünyanın ve piyasanın gerçekleriyle yüzleşince yeterli eğitim almamışım demelerini istemeyiz. Üniversite olarak fark oluşturmamız gerekiyor. Mesleğine sevdalı olmak, ülkesine bağlı olmak, vatansever olmak budur. Hepinize çok teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.”

Daha sonra biniş giyme töreni gerçekleştirildi. Törende, Rektör Dalgar tarafından akademisyenlere binişleri giydirildi. Tören, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.

MAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim EdildiMAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim Edildi

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Özbekistan'dan Burdur'a Honamlı Keçisi İşbirliği Ziyaretleri
Bölgesel

Özbekistan'dan Burdur'a Honamlı Keçisi İşbirliği Ziyaretleri

Özbekistan Veteriner ve Damızlık Hayvancılık Geliştirme Komitesi Başkan Danışmanı Ziyodulla Pirnazarov, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Redüktörlerin Mühendislik Alanındaki Önemi MAKÜ'de Ele Alındı!
Bölgesel

Redüktörlerin Mühendislik Alanındaki Önemi MAKÜ'de Ele Alındı!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Mühemdislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Topluluğu tarafından “Gücün Kontrolü Elinizde: Yılmaz Redüktör” adlı seminer düzenlendi.

MAKÜ Futbol Takımı Bölgesel Ligde Üçüncü Oldu!
Spor

MAKÜ Futbol Takımı Bölgesel Ligde Üçüncü Oldu!

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakaları sona erdi. MAKÜ Futbol Takımı kadınlar grubunda üçüncülük elde etti.

MAKÜ Tarımda Dijitalleşmenin Liderliğini Üstleniyor!
Bölgesel

MAKÜ Tarımda Dijitalleşmenin Liderliğini Üstleniyor!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen "Tarımda Dijital Teknolojiler Çalıştayı"nda tarımda dijitalleşmenin önemi ve katkıları ele alındı.

MAKÜ Eğitim Fakültesi'nde Akredite Program Sayısı 9'a Yükseldi!
Bölgesel

MAKÜ Eğitim Fakültesi'nde Akredite Program Sayısı 9'a Yükseldi!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi'nde Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edilen program sayısı 9'a ulaştı.

TÜSÜF salon futbolu bölgesel lig müsabakaları sona erdi
Bölgesel

TÜSÜF salon futbolu bölgesel lig müsabakaları sona erdi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Futbol Takımının da yer aldığı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakaları sona erdi.