Burdur

MAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle Buluşma

MAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle Buluşma. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, "Kariyer Hedeflerine Kilitleniyoruz" adlı etkinlikle turizm sektörü temsilcilerini ve öğrencilerini bir araya getirdi.

MAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle Buluşma

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar'ın uygulamalı ve sektörle iç içe eğitimi vurgulayan politika belgesi doğrultusunda, üniversite öğrencilerini sektör temsilcileri ile buluşturmayı sürdüren Kariyer Günleri devam ediyor. MAKÜ Turizm İşletmeciliği Yüksekokulu ve Yeşilova İsmail Akın Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencileri, "Kariyer Hedeflerine Kilitleniyoruz" adlı etkinlikte Kilit Crystal Grup yöneticileriyle Lavanta Tepesi Otel'de bir araya geldiler. Bu kariyer günlerinde öğrenci-sektör iş birliği, kariyer planlaması, iş fırsatları ve sektöre dair merak edilen konular ele alındı; öğrenciler, sektör temsilcilerinden istihdam olanakları hakkında bilgi edindiler.

Açılış konuşmasını yapan Turizm İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Yeşiltaş, turizm sektörünün ülke için önemini, sektörün potansiyelinin artışını ve Türkiye'de sağladığı yaklaşık 1 milyon 200 binlik istihdam fırsatını vurguladı. Turizm sektörünün işsizlikle mücadelede oynadığı kritik role değinen Yeşiltaş, turizm okullarının sektöre kalifiye eleman yetiştirmede önemine dikkat çekti. Öğrencilerin sektörle buluşmalarına katılımını önemsediklerini belirterek, "Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak, sunduğumuz uygulamalı eğitimle sektöre yönelik donanımlı bireyler yetiştiriyoruz," dedi.

Yeşilova İsmail Akın Turizm Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mert Gürlek de bir konuşma yaparak, MAKÜ'de verilen uygulamalı eğitime vurgu yaptı. Gürlek, MAKÜ'nün Türkiye'deki uygulamalı turizm eğitiminde öncü üniversiteler arasında olduğunu ve diğer üniversitelere örnek teşkil ettiğini belirtti. Verilen deneyimsel eğitim sayesinde öğrencilerin, bir otelin işleyişi konusunda bilgili, kalifiye ve donanımlı hale geldiğini ifade etti.

Etkinlikte Kilit Crystal Grup temsilcileri; Önbüro Müdürü Burak Öztürk, Yiyecek İçecek Müdürü Veysi Salman, Hausekeeper Pınar Duman Gümüş, İnsan Kaynakları Müdürleri Zühtü Uysal ve Özlem Güreşen, Misafir İlişkileri Müdürü Lyudmilla Klykouskaya, Eğlence Koordinatörü Mehmet Karadaş ve IT Uzmanı Onur Özkan, sektör hakkındaki deneyimlerini ve bilgilerini öğrencilerle paylaştılar.

MAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle BuluşmaMAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle BuluşmaMAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle BuluşmaMAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle BuluşmaMAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle BuluşmaMAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle BuluşmaMAKÜ'de Kariyer Günleri! Turizm Sektörüyle Buluşma

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

MAKÜ ve BAKA İş Birliğiyle "Web Uygulama Güvenliği Eğitimi" Tamamlandı!
Bölgesel

MAKÜ ve BAKA İş Birliğiyle "Web Uygulama Güvenliği Eğitimi" Tamamlandı!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliğiyle düzenlenen "Siber Vatan Programı" kapsamında "Web Uygulama Güvenliği Eğitimi" tamamlandı.

MAKÜ'de Gazze'deki Zulme Dikkat Çeken Panel Düzenlendi!
Bölgesel

MAKÜ'de Gazze'deki Zulme Dikkat Çeken Panel Düzenlendi!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Gazze'deki zulme dikkat çekmek amacıyla panel düzenlendi. Panelde Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Filistinli öğrenciler ve akademisyenler konuşmalar yaparak Gazze'ye desteğini dile getirdiler.

MAKÜ’de “Gazze” Konulu Panel Düzenlendi
Bölgesel

MAKÜ’de “Gazze” Konulu Panel Düzenlendi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Gazze'deki zulme dikkat çekmek amacıyla panel düzenledi.

Ofiste Sağlıklı Kalın! MAKÜ Spor ARGEM Semineri
Bölgesel

Ofiste Sağlıklı Kalın! MAKÜ Spor ARGEM Semineri

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Sporcu Yetiştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (Spor ARGEM) tarafından "Ofis Ergonomisi Postüral Farkındalık ve Fiziksel Aktivite Semineri" düzenlendi.

MAKÜ bu yıl da keçi yetiştiricisinin yanında
Bölgesel

MAKÜ bu yıl da keçi yetiştiricisinin yanında

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), geçtiğimiz sezon başladığı keçi sütünden tulum peyniri üretiminde bu sezon da önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Oğuzhanspor yeniden BAL'da
Spor

Oğuzhanspor yeniden BAL'da

Bölgesel amatör Ligin gediklisi Bucak belediyesi Oğuzhanspor, yeniden BAL ligine çıktı.