Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) Kızılay Gençlik Gecesi Konseri düzenlendi. Her yıl 29 Ekim - 04 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle düzenlenen gece MAKÜ Rock Topluluğu, TSM Topluluğu, THM Topluluğu ve DAKİK Topluluğu iş birliğinde düzenlendi. Konser MAKÜ Konferans ve Sergi salonunda gerçekleştirildi.
Türk Kızılay’ının 155. yaşını kutladıklarını belirten Kızılay Burdur Başkanı ve MAKÜ Dr. Öğr. Üyesi Murat Kuş, “Kadim Cumhuriyetimiz’den tam 55 yıl önce birkaç iyi insanın harekete geçmesi ile ilk tohumları atılan Türk Kızılay hareketi artık 155 yaşına girmiş bulunmaktadır. Bizleri mutlu eden, Türk Kızılay’ın bu kadar eski ve köklü olması değil, Kızılay'ın ilelebet gençler ile yaşatılacak olmasıdır. Bugün üniversitemiz tarafından organize edilen bu etkinlik için üniversitemiz yönetimine ve emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyor, tüm katılımcılara güzel bir gece diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından müzik toplulukları tarafından sevilen parçalar seslendirildi. Öğrencilerin de söylenen parçalara eşlik ettiği konser alkışlarla sona erdi.
Prof. Dr. Erik Van der Eycken, Leuven Üniversitesi'nden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bir haftalık ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında bilimsel sunumlar, eğitimler ve ortak çalışma imkanları görüşüldü.
Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), kurumsal akreditasyon süreci için çalışmalarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, bu sürecin üniversiteye önemli değerler kazandıracağını ifade etti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ), Burdur Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde "Gençler ile Şiddet Üzerine" konulu panel düzenlendi.
“22 Kasım Türk Diş Hekimliği Günü”, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen panel ile kutlandı.
Yorumlar (0)