Burdur

MAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik Panel

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ), Burdur Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde "Gençler ile Şiddet Üzerine" konulu panel düzenlendi.

MAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik Panel

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ), Burdur Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde hazırlanan "Gençler ile Şiddet Üzerine" konulu panel düzenlendi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı, ardından panelistlerin sunumları ile devam etti. Panelin oturum başkanlığını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar yaptı. Çakar “Şiddetin sadece bir günde konuşmamamız gerekiyor. Zamana yayarak ve farklı platformlarda şiddete farkındalığı artırmamız gerekiyor. Amacımız gençlerimizin ileriki süreçlerde şiddet ile aktif mücadele eden, şiddetin karşısında durabilen, kendisini şiddete karşı koruyabilen ama aynı zamanda şiddetin devam etmesine yönelik tutum ve davranış sergilemeyen, kendisini de birey olarak iyi yetiştiren bir insan modeli olarak gençlerimizle konuşmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda panelimizde şiddeti farklı konularda ele alacağız.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından panele geçildi. Panelde MAKÜ Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özlem Tagay ‘Psikolojik Bir Olgu: Şiddet’ konusunda; Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Canan Gönüllü ‘Medya ve Şiddet’ konusunda; Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Zeynep Karataş ‘Arkadaşlık İlişkilerinde Şiddeti Farketmek, Akran Zorbalığı’ konusunda; Uzman Psikolojik Danışman Umut Aydoğdu ise ‘Şiddetle Mücadelede Kurumsal Mekanizmalar ‘ konusunda sunumlarını gerçekleştirdiler.

Sunumların ardından Vali Yardımcısı Yasin Özcan tarafından panelistlere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Soru-cevap şeklinde devam eden program sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde “Mutlu Aile Temalı” ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarına katılan ve dereceye giren öğrencilerin ödülleri de verildi.

MAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik PanelMAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik Panel

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

NNC Medya'da Gelecek Nesil İletişimcilerle Buluşma
Bölgesel

NNC Medya'da Gelecek Nesil İletişimcilerle Buluşma

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. sınıf öğrencileri, Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında NNC Medya'yı ziyaret etti.

Burdur'da "Filistin'de Çocuk Olmak" Temalı Afiş Sergisi: Duyarlılık ve Umut Mesajı
Yaşam

Burdur'da "Filistin'de Çocuk Olmak" Temalı Afiş Sergisi: Duyarlılık ve Umut Mesajı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri, Filistinli çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek için "Filistin'de Çocuk Olmak" temalı bir afiş yarışması ve sergisi düzenledi. Sergi, insanlık dramına karşı duyarlılık ve umut mesajı verdi.

Burdur'da Diş Sağlığına Yeni Bir Nefes: Vali Öksüz MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesini Ziyaret Etti
Bölgesel

Burdur'da Diş Sağlığına Yeni Bir Nefes: Vali Öksüz MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesini Ziyaret Etti

Burdur Valisi Türker Öksüz, son teknoloji cihazlarla donatılmış MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali Öksüz, hastanenin Burdurlulara kaliteli diş sağlığı hizmeti sunduğunu ve önemli bir yatırım olduğunu vurguladı.

MAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim Edildi
Bölgesel

MAKÜ'de Biniş Giyme Töreni: 52 Akademisyene Akademik Unvanları Takdim Edildi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde profesörlüğe, doçentliğe ve doktor öğretim üyeliğine yükselen 52 akademisyen için biniş giyme töreni düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, "Evrensel Bilgiden Toplumsal Katkıya" misyonuna vurgu yaparak akademisyenlerin başarılarını tebrik etti.

MAKÜ'de 40 Yıllık Hizmetin Sonu: Ali Nihat Gündüzalp Emekliye Ayrıldı
Etkinlik

MAKÜ'de 40 Yıllık Hizmetin Sonu: Ali Nihat Gündüzalp Emekliye Ayrıldı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, 40 yıllık hizmetinin ardından emekliye ayrıldı. Emekliliği dolayısıyla düzenlenen törende Gündüzalp'e teşekkür ve plaket takdim edildi.

Burdur'un Gizli Kalmış Hazinesi: 'Burdur'a Değer Katan Şahsiyetler'
Bölgesel

Burdur'un Gizli Kalmış Hazinesi: 'Burdur'a Değer Katan Şahsiyetler'

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 23-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında "Burdur'a Değer Katan Şahsiyetler" temalı bir sempozyum düzenliyor. Sempozyumda şehrin yetiştirdiği ilim ve sanat insanları, siyasetçiler ve diğer önemli kişiliklerin katkıları ele alınacak.