Burdur

MAKÜ Eğitim Fakültesi 24 Kasım'da mezunlarıyla buluşuyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde mezunlarını bir araya getirerek bu özel günü anlamlı bir şekilde kutlayacak.

MAKÜ Eğitim Fakültesi 24 Kasım'da mezunlarıyla buluşuyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi “24 Kasım Öğretmenler Günü”nde mezunlarını bir araya getirerek bu özel günü anlamlı bir şekilde kutlayacak.

58 yıllık köklü bir tarihe sahip olan MAKÜ Eğitim Fakültesi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kurulduğu günden bu yana verdiği mezunlarını bir araya getirerek bu özel güne ev sahipliği yapacak.

Mezunlarını bulmak ve onlarla bir araya gelmek için bir platform da oluşturan Eğitim Fakültesi’nin düzenleyeceği bu özel güne katılmak isteyen MAKÜ Eğitim Fakültesi mezunlarının https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfTvjwq_VWwAeFLjOFyzK6rplITQT_ZZ5k8BhEzqJ8AvCxKCw/viewform linkindeki katılım formunu doldurmaları gerekiyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar, tüm mezunlarımızı bu etkinliğe davet ettiğini ve bu etkinliğe ev sahipliği yapmanın büyük bir gurur olduğunun altını çizerek; “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak gururla ifade ediyoruz ki, Cumhuriyetimizin 100. yılında 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü, köklü geçmişimizin ışığında, öğretim üyelerimizle, öğrencilerimizle ve kıymetli mezunlarımızla bir araya gelerek coşkulu ve anlamlı bir şekilde kutlamayı planlıyoruz.


Bilindiği üzere, kurumumuz 58 yıllık köklü tarihinde Burdur Kız Öğretmen Okulu, Eğitim Enstitüsü, Eğitim Yüksekokulu, SDÜ Burdur Eğitim Fakültesi olarak evrildi ve günümüzde de MAKÜ Eğitim Fakültesi olarak varlığını sürdürmektedir. Bu süre zarfında binlerce kıymetli mezun öğretmeniyle, ülkemizin eğitim camiasına büyük katkılar sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Bu özel günde, mezunlarımızı Eğitim Fakültemiz ev sahipliğinde düzenleyeceğimiz "100. Yıl Öğretmenler Günü Buluşması" etkinliğimize davetimizi iletiyoruz. Birlikte geçmişe duyduğumuz minnet ve geleceğe duyduğumuz umutla, eğitimin ışığında bir araya gelerek bu anlamlı günü birlikte kutlamak için sabırsızlanıyoruz. Sizleri aramızda görmek bize büyük mutluluk katacaktır.” dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur Maküspor Deplasmanda Galip! Söke Spor 4-1 Yenildi
Spor

Burdur Maküspor Deplasmanda Galip! Söke Spor 4-1 Yenildi

Bölgesel Amatör Lig'de Burdur Maküspor, deplasmanda Söke Spor'u 4-1 yenerek önemli bir galibiyet elde etti. Zekeriya Yasin Aksungur, Ercan Kılıç (2) ve Abdullah Altıntaş'ın golleri ile galibiyet Burdur Maküspor'un oldu.

MAKÜ'de Yapay Zeka Devrimi Mesleklerin Evrimi
Etkinlik

MAKÜ'de Yapay Zeka Devrimi Mesleklerin Evrimi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Yapay Zeka Devrimi Mesleklerin Evrimi konulu bir konferans düzenledi. Konferansta, yapay zekanın iş dünyası, yönetim ve hukuk gibi alanlarda yarattığı değişimler ve bu alandaki son gelişmeler ele alındı.

MAKÜ Basın Akademisi'nde Bünyamin Tokmak Ajans Haberciliği Anlattı
Bölgesel

MAKÜ Basın Akademisi'nde Bünyamin Tokmak Ajans Haberciliği Anlattı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Basın Akademisi programları kapsamında Gazeteci Bünyamin Tokmak, ajans haberciliğinin inceliklerini öğrenci, akademisyen ve basın mensuplarıyla paylaştı.

MAKÜ Kariyer Merkezi'nin Özgün Sistemi MEB'in Beğenisini Kazandı
Bölgesel

MAKÜ Kariyer Merkezi'nin Özgün Sistemi MEB'in Beğenisini Kazandı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Kariyer Merkezi'nin özgün ve bireyselleştirilmiş sistemi, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Otrar ve beraberindeki heyet tarafından takdir edildi.

Burdur MAKÜ Spor'da şok eden ayrılık! Ayrılığı böyle duyurdu
Spor

Burdur MAKÜ Spor'da şok eden ayrılık! Ayrılığı böyle duyurdu

Burdur MAKÜ Spor Futbol takımının antrenörü Murat Türker ve ekibi, MAKÜ Spor Yönetim Kurulu ile yapılan görüşmeler sonucu kendi istekleri doğrultusunda takımdan ayrıldıklarını sosyal medya üzerinden duyurdular. Detaylar ve teşekkür mesajları için tıklayın.

BM ve Burdur MAKÜ Hayvancılıkta İş Birliği Yapacak
Bölgesel

BM ve Burdur MAKÜ Hayvancılıkta İş Birliği Yapacak

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) yetkilileri, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek hayvancılık alanındaki çalışmaları inceledi. Ziyarette FAO’nun desteği ile yapılacak projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Özellikle kırsalda yaşayan kadınların istihdamına yönelik projeler ele alındı.