Burdur

MAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyor

MAKÜ Kalite Koordinatörlüğü, eğitim öğretim süreçlerinde iyileştirme sağlamak amacıyla eğitim programı düzenledi. Programda, program tasarımı, ölçme değerlendirme ve izleme gibi konular ele alındı.

MAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Kalite Koordinatörlüğü tarafından “Eğitim Öğretim Süreçlerinde İyileştirme: Program Tasarımı, Ölçme Değerlendirme ve İzleme” başlıklı eğitim programı düzenlendi.

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen programa akademik ve idari birimlerin kalite komisyonlarında yer alan akademisyen ve idari personel katıldı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar’ın açılış konuşması ile başlayan programda Prof. Dr. Çakar, kalite güvence sistemi, kalite komisyonu, paydaşlar, kalite güvencesi kültürü konularında kısa bilgilendirme yaptı.

Ardından MAKÜ Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Ahmet Buğra Hamşıoğlu, kurumsal akreditasyon değerlenmesini anlattı. Doç. Dr. Hamşıoğlu, 2023-2024 eğitim öğretim yılı faaliyetlerinin planlanması, uygulanması ve izlenmesi amacıyla düzenlenen programın kurumsal akreditasyon açışından önemine değindi.

Daha sonra Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ramazan Sağ, Kurumsal Geri Bildirim Raporu Program Tasarımı, Türkiye Yükseköğretim Yeterlilik Çerçevesi (TYYÇ) ve alanla ilişkiler, program çıktılarına erişim, öğrenci başarısı ve programının güncellemesi konularında sunum gerçekleştirdi.

MAKÜ Ölçme Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şeyma Uyar başarıyı ölçmenin gücü, gelişmeye açık yönler, anahtar noktalar, program öğrenme çıktıları, davranışların sınıflandırılması, TYYÇ düzey yeterliği, kişisel ve mesleki yetkinlikler, öğretmenlerin ve eğitim sisteminin değerlendirme araç ve yöntemlerini seçerken, uygularken ve sonuçlarından yararlanırken gözetilmesi gereken ilkeler, ölçme-değerlendirme ve izleme konularında sunum gerçekleştirdi.

Program konuşmacılara Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar tarafından teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

MAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyorMAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyorMAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyorMAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyorMAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyorMAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyorMAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyorMAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyorMAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyor

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Vali Öksüz'den tam destek
Bölgesel

Vali Öksüz'den tam destek

Burdur Valisi Türker Öksüz, zorlu maçta Burdur MAKÜ Spor'u yalnız bırakmadı.

MAKÜ’den Stres Kaygılı Uykusuzluğa Çözüm
Yaşam

MAKÜ’den Stres Kaygılı Uykusuzluğa Çözüm

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) 2016 yılında kurulan Kozmetik Uygulama ve Araştırma Merkezi KOZAM daha önce MAKÜ Kozmetik markasıyla ürettiği krem, devamı haberimizde...

MAKÜ Rektörü Dalgar engelli öğrenciler ve personel ile bir araya geldi
Bölgesel

MAKÜ Rektörü Dalgar engelli öğrenciler ve personel ile bir araya geldi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Engelli Öğrenci Birimi Komisyonu, engelli öğrenciler ve personel ile yemekli bir toplantıda bulundu..

Burdur MAKÜ'ye alım yapılacak! İşte alım detayları...
Bölgesel

Burdur MAKÜ'ye alım yapılacak! İşte alım detayları...

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 10 öğretim üyesi ve araştırma görevlisi alımı için ilana çıktı. Başvurular 20 Aralık 2023 tarihine kadar devam edecek.

MAKÜ'de engelli bireylere farkındalık etkinliği
Etkinlik

MAKÜ'de engelli bireylere farkındalık etkinliği

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü işbirliğinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.

Burdur MAKÜSpor seriyi sürdürdü Maçı bu skorla kazandı
Spor

Burdur MAKÜSpor seriyi sürdürdü Maçı bu skorla kazandı

Burdur temsilcisi MAKÜSpor, Bölgesel Amatör Lig 5. grupta deplasmanda Sivaslı Belediyespor'u 4-0 mağlup ederek galibiyet serisini 4 maça çıkardı.