25-26 Kasım tarihleri arasında Bartın’da 20. Üniversiteler Halk Dansları Halk Müziği Şenliği kapsamında düzenlenen Halk Oyunları Yarışmasında şampiyonluk kazanan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ile bir araya geldi.
Rektör Dalgar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Oğuz Gürsoy ve Prof. Dr. Ömer Tekşen ile Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Zeki Nacakcı birlikte üst üste kazandığı şampiyonluklarla MAKÜ ailesini gururlandıran Halkoyunları Ekibi ile Avşar Han’da düzenlenen öğle yemeğinde buluştu.
“Aldığınız şampiyonluk ile bizleri çok mutlu ettiniz" diyen Rektör Dalgar, “Üniversitemiz ve Burdur ile örtüşen, anlamlı bir başarı elde ettiniz. Sizlere ve sizlere emek veren hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bizler de sizlere buradaki eğitim hayatınız boyunca ücretsiz yemek ile destekçiniz olacağız. Ekipman vb ihtiyaçlarınızda da yanınızda olduğumuzu bilin. Bu başarı ile hepimizi gururlandırdığınız için şahsım ve üniversitemiz adına tekrar teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Birlikte yenen yemeğin ardından Rektör Dalgar, başta MAKÜ Halk Oyunları Ekibinin sorumlu öğretim elemanları Doç. Dr. Zeynel Turan, Dr. Öğr. Üyesi Nurgül Mıhladız, Dr. Öğr. Üyesi Avşar Yengin ve öğretim elemanı Uğur Bulut olmak üzere halkoyunları ekibine teşekkür belgelerini takdim etti.
Öğrenciler ile gerçekleştirilen sohbetin ardından program son buldu.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)