MAKÜ-BAKA Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi birimleri tarafından Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencilerine yönelik olarak Hayvancılık Teknolojileri ve Kuluçka Merkezinde girişimcilik eğitimleri verildi. Program kapsamında ayrıca birimlerinin tanıtılmasına yönelik toplantılar gerçekleştirildi.
Yapılan toplantılarda öğrencilerin proje farkındalığı edinebilmesi için TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı bağlamında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı; Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı ve Çizgi Film ve Animasyon bölümlerine eğitimler verildi.
Ayrıca Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı öğrencileri ile birlikte MAKÜ-BAKA Teknokent binasında bulunan Hayvancılık Teknolojileri Kuluçka Merkezinde proje hazırlama workshop çalışmaları da yürütüldü.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)