Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Su Altı Sporları ve Dağcılık Topluluğu (MAKÜ-SAT) yeni dönemin ilk dalışını 5-6 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya/Kaş bölgesinde gerçekleştirdi. Dönemin ilk etkinliği kapsamında 20 öğrenci CMAS 1 Yıldız tüplü dalış eğitimi aldı.
Eğitim sürecinde katılan öğrenciler, iki gün süren su altı ve su üstü eğitimlerin ardından 18 metreye kadar dalış yapabilmelerine olanak tanıyan CMAS 1 Yıldız sertifikası aldılar.
Eğitimler sırasında, su altı canlılığına dikkat çekmek amacıyla suyun altındaki farklı lokasyonlarda batırılmış olan gemi, tank, uçak ve doğal oluşum dalış noktalarına dalışlar gerçekleştirildi. Aynı zamanda, sualtı canlılarının ve batıkların fotoğrafları da çekildi. Eğitimler sırasında su altı faunasının korunması ve denizlerin önemi vurgulandı.
Topluluk öğrenci başkanı Şule Balcı etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada; “Bize bu imkanları tanıdıkları ve destekleri için üniversite yönetimine, sağlık kültür ve spor daire başkanlığına, topluluk eğitmenimiz ve akademik danışmanımıza teşekkür ederim” dedi.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)