Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü ile Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencileri ve öğretim elemanları Antalya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ahşabı Geliştiren Teknoloji (AGT) firmasına teknik gezi düzenledi.
Öğr. Gör. Tuncer Dalgar ve Öğr. Gör. Gökhan Turan’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen teknik geziye İç Mekan Tasarımı Programı ve Bilgisayar Programcılığı Programı öğrencileri ile Öğr. Gör. Şevket Baş da katıldı.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri, 1984 yılından bu yana Antalya’da mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteren ve Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında ilk 100’de yer alan AGT firması bünyesinde tutkal üretim hattı, MDF üretim bölümü, panel hattı, parke hattı ile emprenye ve melamin pres bölümünü ziyaret ettiler.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)