Muğla

Malatya'da 3 bin can dostu daha sahiplendirildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılında açılışını yaptığı, özellikleri ile Türkiye’nin en donanımlı barınaklarından biri olan Geçici Hayvan Bakımevi candostları tedavi etmeye ve sahiplendirmeye devam ediyor.

Malatya'da 3 bin can dostu daha sahiplendirildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılında açılışını yaptığı, özellikleri ile Türkiye’nin en donanımlı barınaklarından biri olan Geçici Hayvan Bakımevi candostları tedavi etmeye ve sahiplendirmeye devam ediyor. Büyükşehir Geçici Hayvan Bakımevi’nde bugüne kadar 3 bin 83, 2023 yılında ise 350 candost sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu.
Geçici Hayvan Bakımevinde tedavi edilen hayvan sayısı 44 bin 606
Türkiye’nin en kapsamlı ve donanımlı barınaklarından birisi olan Büyükşehir Geçici Hayvan Bakımevinde ilk kabul, yavrulu anne bakım, karantina, muayene, ameliyathane, müşahede ve kedi üniteleri ile açık-kapalı kafesler ile doğal yaşam park alanları bulunuyor. 37 bin 349 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen Geçici Hayvan Bakımevinde bugüne kadar 44 bin 606 candost tedavi edilirken, 22 bin 8 hayvan kısırlaştırıldı ve 1405 hayvana da cerrahi müdahalede bulunuldu.
Başkan Gürün; “Satın almıyor candostlarımızı sevgiyle sahipleniyoruz”
Sevgi, hoşgörü ve güler yüzün şehri Muğla’da yaşayan tüm canlılar için hizmet ürettiklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Türkiye’nin en donanımlı geçici hayvan bakımevini Muğla’ya kazandırmanın ve hayatı birlikte paylaştıkları candostları da yeni ailelerine kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Gürün; “2018 yılında doğal yaşam alanlarına sahip, modern tıbbi cihazlarla donattığımız Geçici Hayvan Bakımevi’mizi Muğla’mızın hizmetine sunmuştuk. Burada hayvanlarımızın aşıları, tedavileri ve bakımları uzman personelimiz tarafından özenle yapılıyor. Sağlığına kavuşan can dostlarımızın sahiplendirilmesi, yeni bir ailesinin olması ise bizleri ayrıca mutlu ediyor. ‘Satın Alma Sahiplen’ sloganımız, sevgi, hoşgörü ve güler yüzü benimsemiş hemşehrilerimizin sayesinde bugüne kadar 3 bin 83 candostumuzu yeni ailelerine kavuşturduk. Vatandaşlarımıza satın almayın, sahiplenin çağrımızı bir kez daha buradan yineliyor, bugüne kadar can dostlarımızı sahiplenen hemşerilerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Muğla'da can dostlarına yuva
Bölgesel

Muğla'da can dostlarına yuva

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılında açılışını yaptığı, özellikleri ile Türkiye’nin en donanımlı barınaklarından biri olan Geçici Hayvan Bakımevi can dostları tedavi etmeye ve sahiplendirmeye devam ediyor.

Denizli can dostları için mama üretiyor
Etkinlik

Denizli can dostları için mama üretiyor

Honaz Belediyesi önemli projeleri arasında yer alan Mama Üretim Tesisi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde açılışı töreni yapılarak faaliyete başladı. Tesisteki üretim sayesinde günlük 300 hayvanın mama ihtiyacı karşılanacak.

İnegöl belediyesi 4 ekimi sahipsiz hayvanlar bakım ve tedavi merkezinde kutladı.
Etkinlik

İnegöl belediyesi 4 ekimi sahipsiz hayvanlar bakım ve tedavi merkezinde kutladı.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezinde düzenlenen programlarla kutlandı. Hayvanseverler ile öğrencilerin katıldığı etkinliklerde can dostlarıyla çocukların kaynaşması, renkli görüntülere sahne oldu.

Bucaklı Hemşehrimiz Canlı Yayında Petler Hakkında Bilgi Verecek
Bölgesel

Bucaklı Hemşehrimiz Canlı Yayında Petler Hakkında Bilgi Verecek

Bucaklı Hemşerimiz Veteriner Hekim Mehmet ULUSAN Dreamtürk ekranlarında yayınlanan, Veteriner hekim Hande OCAKLI MUTLU'nun sunduğu "Çok yaşa can dostum programına konuk oluyor. 1 Aralık salı günü saat 13:00 ve 23:00'te ekranlara gelecek programda evcil hayvan sahibi olmak isteyenlere ve evcil hayvanı sahiplenenlere bilgi verecek.

Sokak hayvanlarının sıcak yuvaya kavuşma faaliyetleri sürüyor
Yaşam

Sokak hayvanlarının sıcak yuvaya kavuşma faaliyetleri sürüyor

Tepebaşı Belediyesi, Doğal Yaşam Merkezi ile sokak hayvanlarının sıcak bir yuvaya kavuşmaları için faaliyetlerine devam ediyor.

Muğla elektrik kesintisi! 21 Mayıs Muğla elektrik kesintisi nerede yaşanacak?
Bölgesel

Muğla elektrik kesintisi! 21 Mayıs Muğla elektrik kesintisi nerede yaşanacak?

Muğla'da 21 Mayıs 2024 Salı Günü elektrik kesintisi var mı? Muğla'da yarın elektrikler kesilecek mi? Muğla'da yarın yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..