Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat'ın Yukarıışıklar Mahallesi'nin içme suyu sıkıntısını yeni hat ve depolar yaparak, çözdü.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Manavgat Yukarıışıklar Mahallesi'nin yıllardır kanayan yarası haline gelen su sorununa neşteri vurdu. ASAT ekipleri, yetersiz gelen cazibeli su kaynağına alternatif yeni hat ve depolar yaparak, uzun süredir su sıkıntısı yaşayan mahallenin sorununu çözüme kavuşturdu. Şelale su temin bölgesinden Yukarıışıklar Mahallesi’ne 13 km’lik çelik boru ve 2.1 km’lik hdpe boru ile yapılan yeni su hattı, yeni yapılan 100 tonluk ve 75 tonluk depolara ulaştırıldı. Su sorunlarının sona ermesini dört gözle bekleyen mahalle sakinleri, çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Muhittin Böcek'e teşekkür etti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)