Manisa

Manisa’da zehirlenme

Manisa’da besin zehirlenmesi: 350 işçi hastaneye başvurdu

Manisa’da zehirlenme

Manisa’da aynı yemek firmasından yemek alan farklı işletmelerdeki 350 işçi besin zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurdu. İşçilerden 321’i taburcu edilirken, hayati tehlikesi bulunmayan 29 kişinin tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, besin zehirlenmesi olayıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “İlimizde, işyerlerine hizmet veren bir yemek dağıtım firması kaynaklı olduğu düşünülen besin zehirlenmesi vakaları gerçekleşmiştir. Hastanelerimize bugün öğle saatlerinde benzer şikayet ile başvuran vaka sayısının artması üzerine İl Sağlık Müdürlüğümüzce gerekli koordinasyon ve çalışmalar gerçekleştirilerek olayın öğrenildiği ilk andan itibaren gerekli tedbirler alınmış ve bir aksamaya mahal verilmeden süreç yönetilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğümüzce ilgili yemek dağıtım firmasından su numunesi, yemeklerden ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce gıda numunesi alınmıştır. Olaydan etkilenen vatandaşlarımızın tedavileri Manisa Şehir Hastanesi, Merkezefendi Devlet Hastanesi, Saruhanlı Devlet Hastanesi, MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, Özel Grandmedical Hastanesi ve Özel Sekiz Eylül Hastanesi’nde gerçekleştirilmiştir. Saat 22.12 itibariyle olaydan etkilenen vatandaşlarımızın toplam sayısı 350 olup, taburcu olan hasta sayısı 321, hastanelerimizde halen tedavisi devam eden hasta sayımız ise 29’dur. Hastalarımızda hayati tehlikesi bulunan vatandaşımız ise bulunmamaktadır. Öğle saatleri yoğun olan başvuru sayısı ise ilerleyen saatlerde azalma göstermiştir ve hastanelerimize başvuru sayısı düşmüştür. İlgili yemek firmasında denetimler devam etmekte olup, adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Olaydan etkilenen vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, benzer vakaların tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz” denildi.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Doç. Dr. Ali Rıza Köşker Balon balığı riskini ele aldı
Sağlık

Doç. Dr. Ali Rıza Köşker Balon balığı riskini ele aldı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Rıza Köşker, “Balon balığı yiyerek hayatınızla ‘Rus ruleti’ oynamayın” dedi.

İskenderun'da Balon Balığı Zehirlenmesi: Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu'ndan Açıklamalar
Bölgesel

İskenderun'da Balon Balığı Zehirlenmesi: Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu'ndan Açıklamalar

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, Akdeniz kıyılarındaki iki tür balon balığının siyanür kadar tehlikeli toksin barındırdığını belirterek, "Vatandaşlarımız, ‘Biz yedik bize bir şey olmadı’ şeklinde yaklaşıyorlar

Gıda zehirlenmesi yaşayan öğrenciler için Valilikten açıklama geldi
Bölgesel

Gıda zehirlenmesi yaşayan öğrenciler için Valilikten açıklama geldi

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde KYK yurdunda kalan öğrencilerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurması ile ilgili olarak Valilikten açıklama geldi.

Mantar zehirlenmelerinde artış gösterirken uyarılar artıyor
Bölgesel

Mantar zehirlenmelerinde artış gösterirken uyarılar artıyor

Manisa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erol Karaca, Türkiye genelinde yağışların artması nedeniyle doğada yetişen mantarların üremesi ve yurt genelinde tüketiminin artmasına bağlı zehirlenme vakalarında geçmiş yıllara göre artış gözlenmesi üzerine açıklamalarda bulundu.

Mantar zehirlenmesine dikkat
Sağlık

Mantar zehirlenmesine dikkat

Aydın’ın dağlarında kendiliğinden yetişen doğal mantarlarda bereketlilik yaşanırken, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşları zehirlenmelere karşı uyardı.

Balık İşleme Tesisi Faciası: Çine'de 8 İşçi Zehirlendi, Durumları İyi!
3. Sayfa

Balık İşleme Tesisi Faciası: Çine'de 8 İşçi Zehirlendi, Durumları İyi!

Aydın’ın Çine ilçesinde bir balık işleme tesisinde çalışan 8 işçi zehirlendiği iddiası ile hastaneye kaldırılırken, işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.