Manisa’nın Sarıgöl ilçesinin Emcelli Mahallesinde üzüm işçilerine kasa taşıyan genç işçi tek seferde 25 plastik kasayı taşıyınca diğer işçiler tarafından ’Kasa Herkül’ü olarak adlandırıldı.
Manisa’nın Sarıgöl ilçesine bağlı Emcelli Mahallesinde Beytullah Uysal’ın üzüm bağında devam eden üzüm hasadında çalışan kesim işçilerine plastik kasa taşıyan Alaşehir’in Yeşilyurt Mahallesinden 19 yaşındaki Mestan Benek, bir defada 25 büyük plastik kasayı üzüm kesimi yapan işçilere taşıdı. Üzüm bağının içinde gökyüzüne uzanan plastik kasaları gören diğer işçiler ise Mestan Benek’e ’Kasa Herkül’ü lakabını taktı.
Bağ sahibi Beytullah Uysal, "Gencimiz tek seferde 25 kasayı bağın içerisine götürdü. Ben de ’Evlat acelesi yok götürebileceğin kadar götür’ dedim ama dinletemedim. O artık bizim Kasa Herkül’ümüz." dedi. İHA
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde uyuşturucu tacirlerine yönelik emniyet güçleri tarafından 4 adrese yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınan 4 şüpheliden biri tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Merkez üssü Manisa’nın Soma ilçesi olan 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, İzmir, Aydın ve Balıkesir’de de hissedildi.
Manisa’nın Salihli ilçesi Dibekdağı mevkiinde dün iki mahallede etkili olan yangın, yaklaşık 14 saat süren çalışmalar sonucu gece kontrol altına alındı.
Manisa'nın Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak tarafından Sarıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesinde okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımı ile toplantı yapıldı.
Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve ortaokul öğrencilerinin sahne aldığı üç perdelik 'Söyleyeceklerimiz var' isimli skeç izleyenlerden büyük beğeni topladı.
Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki Devlet Hastanesinde sağlık personeli tarafından Dünya Tütünsüz Günü etkinlikleri kapsamında stant açıldı. Stantta bir taraftan sigaranın zararları anlatılırken vatandaşlara da broşür dağıtıldı.
Yorumlar (0)