Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası tamamlandı.
Spora ve sporcuya verdiği önemi her alanda gösteren MAKÜ, öğrencilerin düzenlemiş oldukları turnuvalara da destek oluyor. MAKÜ’de sporun her alanı yer alırken, Sanat ve Tasarım Fakültesinde düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası ile öğrenciler keyifli zaman geçirdiler.
Sanat ve Tasarım Fakültesinde ilk kez düzenlenen ve yaklaşık 2 hafta süren turnuvalara 18 kişi katıldı. Birinci tur, çeyrek final ve yarı final maçlarının sonucunda dereceye girenlere ödülleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın da katıldığı törenle verildi.
Turnuvanın birincisi Abdullah Esen oldu. Buğra Şahin ikinci, Burak Aslan ise üçüncü oldu. Birinciye ödülü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, ikinciye ödülü Sanat Tararım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Tuna ve üçüncüye ödülü turnuva koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Vedat Güntay tarafından verildi.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)