Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), Salihli'ye bağlı İğdecik ve Derbent mahallelerini birbirine bağlayan yolun dere geçiş noktasında koruge boru döşeme çalışması tamamladı. Çalışma ile yağışlı havalarda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı önlem alınarak yaya ve araç geçişi güvenli hale getirildi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Şirinyalı Mahallesi İsmet Gökşen Caddesi’nde yağmur suyu drenaj çalışması başlattı.
Burdur'un Bucak ilçesinde öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle Bucak Yeni Sanayi Sitesi sular altında kaldı. Yoğun yağışlar sonucu sanayi sitesindeki iş yerleri ve araçlar zarar gördü.
Çorum’un Osmancık ilçesinde, D-100-E-80 karayolu üzerinde bulunan menfezlerden biri işlevini yitirmiş durumda. Bölge sakinleri yağmur suyu menfezinin neden iş yapamaz durumda olduğunu merak ediyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde yağmur suyu drenaj hattı alt yapısını güçlendirmeye devam ediyor.
MASKİ Genel Müdürlüğü ani ve aşırı yağışlarda yaşanabilecek muhtemel su taşkınlarına karşı önlem almak amacıyla Şehzadeler ilçesine bağlı Kuşlubahçe ve Peker mahallelerinde yağmur suyu ızgara temizlik çalışması başlattı.
Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde bulunan ve tarımsal sulama için kullanılan Çayırlı Göleti’nin su seviyesi, son haftalarda devam eden yağışların ardından yükselmeye başlayarak doldu.
Yorumlar (0)