Antalya / Manavgat

MATSO Başkanı Güngör, Finans erişimi hakkında açıklama yaptı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, iş dünyasının finansa erişiminin kolaylaşması için kredi mevzuatının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyleyerek, kredi mevzuatı konusundaki talepleri bir dosya halinde birleştirerek Ankara’ya taşıdıklarını belirtti.

MATSO Başkanı Güngör, Finans erişimi hakkında açıklama yaptı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, iş dünyasının finansa erişiminin kolaylaşması için kredi mevzuatının yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirterek, kredi mevzuatı konusundaki talepleri bir dosya haline getirerek Ankara’ya taşıdıklarını söyledi.
MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, iş dünyasının finansa erişiminin kolaylaşması için mevzuatın yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi. MATSO üyelerinin finansa ulaşmasının gittikçe zorlaştığının altını çizen Başkan Güngör," Finansa ulaşmanın önündeki mevzuattan doğan zorlukların bir kısmı kaldırılarak finansa ulaşım kolaylaştırılmazsa Manavgat iş dünyasında kış sezonuna girilmiş olması nedeni ile yaşanan ekonomik daralma firmalarımızın ayakta durmalarını çok güç hale getirecektir” dedi.

 

"Kredi kooperatiflerinden MATSO üyeleri de yaralansın"


Ticaret ve sanayi odaları üyelerinin de esnaf kefalet kredi kooperatifleri kredilerinden yararlandırılması için mevzuatta düzenleme yapılması gerekliğini vurgulayan Başkan Güngör, “Maalesef mevcut kredi kooperatiflerinden ticaret odası üyeleri yararlanamamaktadır. Kredi kooperatiflerinden kullanılan avantajlı kredilerden ticaret ve sanayi odası üyelerinin de yaralanması gerekiyor. Bu konu ile ilgili mevzuat yeniden düzenlenerek kredi Kooperatiflerinden, ticaret odası üyelerinin de yaralanması sağlanmalıdır” diye konuştu.

"Ekspertizler gerçek değeri yansıtmıyor"


MATSO üyelerinin özel bankalardan kullandığı krediler için gösterdiği teminatlarda ipotek verilen gayrimenkullerin gerçek değerinin çok altında gösterilerek işlem yapıldığını belirten Güngör, “Kredi kullanımı için bankalara teminat olarak verilen gayrimenkuller gerçek değerinin çok altında gösterildiği için kullanılan kredilerin limitleri istenilen limitlere ulaşmıyor. Bu konu ile ilgi bankaların genel merkezlerine bilgilendirme raporları gönderdik” dedi.

"Takip ediyoruz"


MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör Manavgat iş dünyasının finansa erişim ile ilgili yaşadığı sıkıntıları Ekonomi Bakanı Nureddin Nebati’ye Ankara ilettiğini Bakan Nureddin Nebati’nin sorunun çözümüne yönelik çalışma yapacaklarına dair söz verdiğini kaydetti.
MATSO Başkanı Güngör, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu geçtiğimiz günlerde, Manavgat iş dünyasının sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir dosyayı sunduklarını söyledi.
Başkan Güngör Finansa erişim konusunda somut bir gelişme yaşanana kadar konunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya’da motosikletli kurye dehşet saçtı 3'ü polis 4 yaralı
3. Sayfa

Antalya’da motosikletli kurye dehşet saçtı 3'ü polis 4 yaralı

Antalya’da uygulama noktasında trafik polislerinin belge istediği motosikletli kurye adeta dehşet saçtı.

Antalya'da Boğazından bıçaklayarak annesini öldüren şahıs tutuklandı
3. Sayfa

Antalya'da Boğazından bıçaklayarak annesini öldüren şahıs tutuklandı

Antalya'da ekmek bıçağıyla annesine saldırarak öldüren zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Alanya'da beton dökümünde kalıp çöktü: 2 yaralı
3. Sayfa

Alanya'da beton dökümünde kalıp çöktü: 2 yaralı

Alanya Belediyesi tarafından yapılan projenin inşaatında beton dökme işlemi sırasında meydana gelen çökme sonucunda 2 işçi yaralandı.

Sivasspor'dan, Antalya’da son antrenman
Spor

Sivasspor'dan, Antalya’da son antrenman

DG Sivasspor, Antalya Belek'te bugün öğlen yaptığı antrenmanla kamptaki son antrenmanını gerçekleştirdi.

Antalya'da  “Yerli Malı” ve “Yılbaşı Festivali” etkinlikleri
Etkinlik

Antalya'da “Yerli Malı” ve “Yılbaşı Festivali” etkinlikleri

Antalya'da Kadın kooperatiflerinin katılımıyla “Yerli Malı” ve “Yılbaşı Festivali” yapılacak

Hatay'dan Antalya'ya gelen uyuşturucuya operasyon
3. Sayfa

Hatay'dan Antalya'ya gelen uyuşturucuya operasyon

Şüpheli şahıs E.Ş. Hatay’dan Antalya’ya girmek üzere olduğu sırada aracı Jandarma ekiplerince durdurularak arama yapıldı