Memleket Partili Gülay Baltalık, CHP’li Kırşehir Belediyesi’ne ait Ağalar Konağının işletmecisinin bir kadın gazeteciye atıfla sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.
Memleket Partili Gülay Baltalık, Kırşehir Belediyesi’ne ait Ağalar Konağının işletmecisi Hüseyin Altunkılıç’ın sosyal medya üzerinden bir kadın gazeteciye atıfla sarf ettiği "Kıyafetimi alın teri ile aldım. Yatak teri ile değil" sözlerine sert bir şekilde tepki gösterdi. Baltalık, olayı kınayarak kadınların her zaman yanında olduğunu ve yapılanın kabul edilemez olduğunu vurguladı. CHP ve İYİ Partili yöneticilerin seviyeyi iyice düşürdüğünü belirten Baltalık, "Yine skandal, yine CHP-İYİ Parti ittifakının Kırşehir Belediyesi. Ben anlatmaktan bıktım, sizler yapmaktan bıkmadınız. Basın sorumlunuzun kadın tacizi, bir siyasi parti başkanının eşinin özel kalemden memur yapılması, kent konseyi genel sekreterinin magandalığı derken Ağlar Konağı Sorumlu Yöneticisi’nin bir kadın gazeteciye, bir kadına ağza alınmayacak sözler sarf etmesi. Ne yapmaya çalıştığınızı biz anlamadık" dedi.
Bir kadın siyasetçi olarak yapılan paylaşım ve davranışı kınadığını kaydeden Baltalık, "Durmanız gereken yeri aylar öncesinden söyledik, yine söylüyorum. Zaman sizin için daralıyor. Hangi akıl bir yöneticinin bir kadına bu kadar ağza alınmayacak sözlerini geçerli kılar? Sizleri kınıyorum. Belediye Başkanı’nın eşi, basın sorumlunuz ve birçok yöneticiniz bu paylaşımı beğenir ve etiketler. Sizi giderayak uyarıyorum. İtibarınızı ayaklar altına düşürmeyin, size iyi seyirler" diye konuştu.
Hüseyin Altunkılıç ise, bir süre sonra paylaşımını sosyal medya hesaplarından kaldırdı. İHA
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarihi binasına gelerek vatandaşlara seslendi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Salihli İlçe Başkanı Halil Tüfek, Salihli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde tekniker olarak çalışan Erkan Keskin'in geçici görevlendirme yazısı ile Zabıta Müdürlüğünde kavşaklarda geçen araçları saymak üzere görevlendirildiğini ve aşırı sıcaktan bayılarak hastaneye kaldırıldığını belirterek, “CHP'li belediye mobbing işini abarttı” dedi.
CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, tasarruf genelgesinin yerel basını zor durumda bıraktığını belirtti ve iktidara tasarrufu kendilerinde yapmaları çağrısında bulundu.
Tek aday ile gidilen Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı seçimlerinde Zinet Gezer’den bayrağı Şengül Sevim Tekin devraldı.
CHP Burdur İl Kadın Kolları Başkanlığı seçimlerinde Şengül Sevim Tekin, yeni başkan olarak seçildi. Kongreye CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve diğer önemli partililer katıldı.
CHP Bucak Kadın Kolları Başkanlığına, Olağan İlçe Kongresinde Rahime Tuğçe Aktaş Kaplan seçildi. Başkan Rahime Tuğçe Aktaş Kaplan'ın açıklaması için tıklayın...
Yorumlar (0)