Burdur / Bucak

MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR “YATIRIMLARIMIZIN TAKİPÇİSİYİZ”

Bucak’ta 3. Aile Sağlığı Merkezi için yapım kararını AK Parti Burdur Milletvekilleri Yasin Uğur ve Bayram Özçelik duyurmuştu.

MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR “YATIRIMLARIMIZIN TAKİPÇİSİYİZ”

31 Mayıs Pazar Günü AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, AK Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz ve Bucak Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer, Alaattin Mahallesi içerisine yapılacak olan Bucak 3. Aile Sağlığı Merkezi yerine giderek, inşaat başlangıç sürecini gözlemlemek için tahsis edilen yerde bulundular.

İnşaatın yapılacağı bölgede, eğimli arazide kayma oluşmasını engellemek için ilk etapta istinat duvarı yapılması gerektiğini söyleyen Milletvekili Uğur, ilk günden son güne kadar yaptığımız yatırımların her zaman olduğu gibi takipçisi olmaya devam ediyoruz. İnşaat çalışmaları için müteahhit firmanın ne durumda olduğunu gözlemlemek amacı ile 3. Aile Sağlığı Merkezimizin yapılacağı alana geldik. Henüz temel atma işlemi yapılmadı. İlk etapta istinat duvarı yapımı tamamlanacak ardından ise temel atma işlemi başlayacak. Yer teslimi yapıldı. Malzemeler gelmeye başladı ve devam edecek. Bir an önce inşaatın tamamlanıp hizmete başlaması için takip etmeye devam edeceğiz. Aile Sağlığı Merkezimiz 7 Hekimin çalışabileceği büyüklükte tasarlandı ona göre de yapımı sağlanacak. Hem Alaattin Mahallemize hem de Bucak’ımıza şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bucak 3. Aile Sağlığı Merkezinin ruhsat işlemlerinin tamamlandığını aktaran Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “İnşaat yapımı için malzemeler getirilmeye başlandı. Milletvekillerimizin destekleri ile Bucak’a daha önce yapılması planlanan sağlık merkezimizin bir an önce kazandırılması için seferber olduk. Biz belediye olarak elimizden geleni yapmaya her daim hazırız. Bucaklıya hizmet bizim sevdamız tek derdimiz Bucak Halkımızın mutlu olması ve gönül kazanmak. Şimdiden inşaat hazırlıkları süren aile sağlığı merkezimizin Bucak’a hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Ödenek çıktı diyerek yapılacak işin takibini bırakmayacaklarını belirten AK Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, "Milletvekillerimizle birlikte her zaman olduğu gibi istişareli bir şekilde incelemelerimizi sürdüreceğiz. İnşaatın ilk adımından son adımına kadar sürekli takipte olmaya devam edeceğiz. En kısa sürede temel atma işlemleri yapılacak. Bucaklı Hemşehrilerimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

İnşaatın en kısa sürede başlayacağı için mutlu olduğunu belirten Muhtar Tuncer, “AK Parti Burdur Milletvekilleri Yasin Uğur ve Bayram Özçelik’e bizleri kırmayarak burada gelecek nesillere de faydası olacak Aile Sağlığı Merkezi yapımı için desteklerini esirgemediler. Her konuda yardımcı olan milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Hem Alaattin Mahallesinin Sakinleri hem de çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız için yararı olacak bu sağlık merkezi ruhsatında kolaylık sağlayan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a da teşekkür ediyorum. İnşaat yapımı en kısa sürede başlayacak 7 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi yapılacak. Hem Alaattin Mahallemiz, çevre mahalleler hatta tüm Bucak’a hizmet edebilecek kapasitedeki sağlık ocağımızın hayırlı olmasını diliyorum. Alaattin Mahallesine hizmet etmek için yorulmadan koşturmaya ricacı olmaya devam edeceğiz. Hem bugünümüze hem de geleceğimize faydalı olduğunu düşündüğümüz her konuda Burdur Milletvekillerimizin kapısını aşındırarak onlardan destek talebinde bulunuyoruz. Onlar da ellerinden geleni yaparak bize yardımcı oluyor. Tekrar milletvekillerimize teşekkür ediyorum. ” açıklamasında bulundu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'ın mahallesinde su kesintisi İşte detaylar...
Bölgesel

Bucak'ın mahallesinde su kesintisi İşte detaylar...

Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Alaattin Mahallesinde, vatandaşların sağlığı için yapılan çalışmalar dolayısıyla su kesintileri yaşanıyor. İşte detaylar...

Bucak İlçe Merkezinde Tüm Pazar Yerlerine HES Kodu İle Giriş Yapılabilecek
Bölgesel

Bucak İlçe Merkezinde Tüm Pazar Yerlerine HES Kodu İle Giriş Yapılabilecek

Bucak’ta Perşembe günleri kurulan Kapalı Pazar’a, Cumartesi günleri Alaattin Mahallesinde kurulan Cumartesi Pazarına ve Konak ve Mehmet Akif Mahallesinde kurulan Pazar pazarına artık Hes kodu ile giriş yapılacak.

BUCAK’IN GÖZ BEBEĞİ EŞEK ALANINDA EŞSİZ MANZARA KEYİF VERİCİ
Bölgesel

BUCAK’IN GÖZ BEBEĞİ EŞEK ALANINDA EŞSİZ MANZARA KEYİF VERİCİ

Bucak Belediyesinin Alaattin Mahallesine bağlı olan eşek alanında başlatmış olduğu yol düzenleme çalışması vatandaşlardan tam not aldı.

MAHALLE SAKİNLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EV EV KAPI KAPI DOLAŞIP MASKE DAĞITIYOR
Yerel Yönetim

MAHALLE SAKİNLERİNİN SAĞLIĞI İÇİN EV EV KAPI KAPI DOLAŞIP MASKE DAĞITIYOR

Bucak'ın Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer, Corona Virüs(Kovid-19) salgınına karşı mahalle sakinlerine ve Alaattin mahallesinden geçenlere maske dağıtarak bilgilendirdi.

MUHTAR TUNCER’DEN SEVİNDİRİCİ HABER SİNYALİZASYON YAPILACAK TEHLİKE AZALACAK
Yerel Yönetim

MUHTAR TUNCER’DEN SEVİNDİRİCİ HABER SİNYALİZASYON YAPILACAK TEHLİKE AZALACAK

Bucak Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer, bu güzel haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK BUCAK’TA YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ
Yerel Yönetim

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK BUCAK’TA YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

Bucak Alaattin Mahallesinde 4. Etap Toki inşaatı ve 3.Akaryakıt İstasyonu inşaatları hızla devam ediyor.