İstanbul

Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere 8 müjde

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Eskişehir'de öğretmenlerle buluşmasında eğitim camiası için önemli gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere 8 müjde

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Eskişehir temaslarında öğretmenlerle buluştu. Öğremtenlere yönelik açıklamalarda bulunan ve gündemi değerlendiren Tekin, öğretmenlerin talep ve önerilerini de dinledi ve bazı konularda öğretmenlerle sohbet etti. Milli eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinde Bakan Tekin'in temaslarındaki;gündemi ve detayları yayınlarken, toplantıya katılan ve Bakan tekin ile görüşen öğretmenler toplantıda gündeme getirdikleri ve Tekin'in yanıtladığı konuları sosyal medya üzerinden paylaştı. İşte MEB'in açıklaması ve öğremtenlerin sosyal medyada gündeme getirdiği çok önemli hususlar:

BAKAN TEKİN, ESKİŞEHİR'DE ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Eskişehir'de düzenlenen programda öğretmenlerle bir araya geldi.

Eskişehir Öğretmenevinde gerçekleştirilen buluşmada öğretmenlerle bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, il ziyaretlerinde her fırsatta öğretmelerle yan yana geldiklerini anımsatarak sahanın sorunlarını eğitimin asli unsuru olan bizzat öğretmenlerden dinleyerek çözüm geliştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Bakan YusufTekin Şöyle devam etti:

"Öğretmenlerimizin il içi ve iller arası atamalarda ikinci bir yer değiştireme hakkı tanınması ile mazerete bağlı yer değiştirme konusunda il millî eğitim müdürlüklerinin emrine atanması işlemlerini öğretmenler odası buluşmalarımızda gündeme gelmesi üzerine gerçekleştirdik."

Son olarak depremden ağır etkilenen illerde görev yapan öğretmenlere tanınan "iller arası mazerete bağlı yer değiştirme hakkı"nın da yine bu buluşmaların sonucunda tanındığını kaydeden Tekin, Bakanlık olarak tüm imkânlarıyla öğretmenlerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Öğretmenler odasını çok önemsediklerini dile getiren Tekin, yeni bir konsept geliştirerek okullardaki tüm öğretmen odalarını yeniden düzenleyeceklerini söyledi.

Daha sonra tek tek söz alarak duygu düşünce ve beklentilerini dile getiren öğretmenler ise derslere cep telefonlarının alınmaması, devamsızlık ve sınıf tekrarı gibi konular başta olmak üzere 2023-2024 eğitim öğretim yılına ilişkin genelgedeki kararları memnuniyetle karşıladıklarını ifade ettiler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından toplantıya ilişkin olarak yapılan yukarıdaki açıklama dışında toplantıya katılan öğretenlerin toplantıda konuşulanları sosyal medya üzerinden paylaşmasından gündeme yansıyan 8 önemli husus ise şöyle:

Eğitime yönelik bir sosyal medya hesabında, toplantıda 8 önemli konunun gündeme geldiği ve Milli eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in açıklamalarından şöyle sonuçlar çıkartıldığı paylaşıldı. İşte o paylaşımın ilgili maddeleri:

1. İlkokullarda öğrencilere test sınavı uygulanmayacak.

2. Veliler daha önceden belirlenen randevu saati dışında okula girmeyecek

3. İlkokullardaki resim, müzik ve beden eğitimi derslerine branş öğretmenleri girecek

4. Milli Eğitim Bakanlığının yönetici atama takvimi önümüzdeki yıl yaz ayında tamamlanacak. Yönetici atama yönetmeliğinde değişikliğe gidilecek.

5. Milli Eğitim Bakanlığı 24 kasımdan önce öğretmenlere beyaz önlük verilecek.

6. Yönetici değerlendirme kriteri yeniden düzenlenerek değiştirilecek.

7. Okullarda ortak yazılı sınavı yapılması konusu üzerinde çalışma var.

8. Öğretmenlerin alan değişikliği kılavuzu kpss'ye göre olacak.

öğretmenler sitesi

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 4
  SEVDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 2
  BEĞENDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Liselerde Sınıfta kalma Başlıyor
Bölgesel

Liselerde Sınıfta kalma Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, liselerde sınıf tekrarını hayata geçireceklerini, devamsızlık affını da kaldıracaklarını açıkladı.

Müdür Özdemirci, Gazi İlkokulu idarecileri ve öğretmenleriyle bir araya geldi
Bölgesel

Müdür Özdemirci, Gazi İlkokulu idarecileri ve öğretmenleriyle bir araya geldi

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Gazi İlkokulu idarecileri ve öğretmenleriyle bir araya gelerek eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirdi.

Burdur'da eğitim-öğretimde sorunlar var: Öğretmen açığı ve taşıma problemler
Bölgesel

Burdur'da eğitim-öğretimde sorunlar var: Öğretmen açığı ve taşıma problemler

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, 2023-2024 Eğitim- Öğretim yılının başlamasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Akbulut, Burdur'da yaşanan öğretmen açığı ve taşıma problemlerine dikkat çekti.

Yüreğir'e 400 farklı branşta öğretmen atandı
Bölgesel

Yüreğir'e 400 farklı branşta öğretmen atandı

Yüreğir'e 400 öğretmen atandı

Coğrafya Öğretmeni Mehmet Aydın memleketinde defnedildi
3. Sayfa

Coğrafya Öğretmeni Mehmet Aydın memleketinde defnedildi

Cilo Buzulları bölgesinde buz kütlesinin altında kalarak hayatını kaybetmişti. Detaylar haberimizde...

Antalya'da gönülleri fetheden haber
Bölgesel

Antalya'da gönülleri fetheden haber

Okul personeli, gönüllü olarak okulun bakım ve onarımını gerçekleştiriyor. Detaylar haberimizde...