Minik öğrenciler Kütüphane Haftası’nda KOSHİM’de
Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri Kütüphane Haftası nedeniyle KOSHİM’de bulunan Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Kütüphane ve kitaplar hakkında bilgi alan öğrenciler daha sonra sevdikleri kitapları okudu.
Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri Kütüphane Haftası nedeniyle Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) binasında bulunan Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında kütüphaneyi gezen öğrenciler, hem kütüphane hakkında yetkililerden bilgi aldılar hem de sevdikleri kitapları okudular.
ÖĞRENCİLER ÇOK MUTLU
Kütüphanede bulunmaktan mutlu olduğunu söyleyen Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi Toprak Nil Arpacı, “Kitap okumayı ve kitapları çok seviyorum. Kütüphane nedeniyle KOSHİM’e geldiğim için mutluyum’’ dedi. Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi Demir Göktoğan da “Burada olmaktan mutluyum. KOSHİM’de çok güzel kitaplar var. Bütün arkadaşlarımı kütüphaneye bekliyorum’’ diye konuştu. Öğrenci Tuna Aydın ise “KOSHİM’de olmaktan çok mutluyum. Kütüphaneyi çok beğendim. Annemi ve babamı alarak buraya gelip üye olabileceğimizi söylediler. Üye olup tüm kitaplardan yararlanmak istiyorum’’ şeklinde konuştu.
KÜTÜPHANE HAFTASI’NI KUTLADILAR
Kütüphane Haftası’nı kutlamak amacıyla KOSHİM’ e geldiklerini söyleyen Gazi Mustafa İlkokulu öğretmenlerinden Esra Hazar, “Öğrencilerimize küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Öğrencilerimiz buraya aileleriyle gelip üye olabilirler ve buradaki kitaplardan yararlanabilirler. Öğrencilerimizin yararlanabileceği kitapları tanıttık. Öğrencilerimiz kendi çaplarında keşif yaptı. Güzel oldu bizim için’’ diye konuştu.
Antalya’da Konyaaltı Belediyesi Spotify hesabında gerçekleştirdiği “Edebiyatımızdan 12 İsim 12 Eser” isimli podcast serisine 2011’de kaybettiğimiz şair Didem Madak ile devam ediyor.
Konyaaltı Belediyesi minik öğrencilere doğa sevgisi aşılamak için bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde öğrencileri LGS ve TYT'ye hazırlayan KONSEM Etüt Merkezi şimdi de LGS tercihlerini yapmak isteyen gençleri misafir ediyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Muharrem ayı dolayısıyla Konyaaltı Alevi Bektaşi Kültürü Cemevi Derneği’nde oruç lokması dağıttı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM Etüt Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan gençler derece elde etti.
Antalya'da Konyaaltı Belediyesi'nin yaz aylarına özel 7-14 yaş arası çocuklara yönelik açtığı
Yorumlar (0)