Burdur'un Bucak ilçesinde Yatılı Yaz Kur'an Kursuna gelen öğrenciler dört haftalık eğitim süresince bilmediklerini öğrenme ve öğrendiklerini uygulama fırsatı bulacaklar.
Bucak İlçe Müftüsü İbrahim KESER, bu yıl ilk defa İlçemizde açılan Yatılı Yaz Kur'an Kursuna ziyaret gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler ile yakından ilgilenen İlçe Müftüsü İbrahim Keser, şunları ifade etti: " Bu sene ilçemizde ilk defa açılan Yatılı Yaz Kur'an Kursunun önemi çok büyüktür. Sizler, dört haftalık eğitim sürecinde bilmediklerinizi öğrenip aynı zamanda öğrendiklerinizi uygulama imkânı bulacaksınız. Burada, alanında uzman hocalarımızın riyasetinde hem eğlenip hem de öğreneceksiniz. Gerek burada gerekse okullardaki eğitiminizde elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğinize olan inancımız tamdır. Rabbim yâr ve yardımcınız olsun". dedi.
Bucak'ta Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müfredatı çerçevesinde camilerde ve Kur'an kurslarında başlatılan yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.
Burdur Bucak'ta Konak Mahallesi Muhtarı Ali Uğurtay, Olukaltı ve Hükümet Camii'lerinde yaz Kur’an kursu öğrencilerini ziyaret ederek, dondurma ve meyve suyu ikram etti, destek mesajı verdi.
Bucak İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen yatılı yaz Kur'an Kursu sona erdi. Detaylar haberimizde...
Tüm ülkemizde olduğu gibi Bucak ilçemizde de faaliyet gösteren Hayrat Vakfı’ndan çocuklara müjde ; Bucak'ta eğlenceli Yaz Kur'an Kursu başlıyor.
Bucak İlçe Müftülüğü ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Aile Haftası münasebetiyle ilçede evlilikte 60 yılı geçirmiş olan eşlere aile ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlerde eşlere çiçek ve hediyeler takdim edilirken, uzun ve mutlu bir evlilik hayatının önemi vurgulandı.
Bucak İlçe Müftülüğü ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Aile Haftası münasebetiyle Bucak ilçesinde evlilikte 60 yılı geçirmiş olan eşlere aile ziyaretleri gerçekleştirdi.
Yorumlar (0)