Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri İl genelinde sürdürdüğü içme suyu hat yapım çalışmalarını sürdürüyor.
Ekipler son olarak Ula Ataköy Mahallesinde çalışma gerçekleştirirken, bölgede sürekli arızaların oluştuğu ve su kesintilerine neden olan hattın önemli bir bölümünü yenilendi. Çalışmalar kapsamında kullanım ömrünü tamamlamış olan hat modern ve uzun ömürlü borularla değiştirilirken uzun bir süre vatandaşlara sorunsuz olarak hizmet verecek.
Ekipler, hattın kadastral yola taşınması için çalışma başlattı
Yine Ataköy Mahallesinde bulunan hatların vatandaşların arazilerinde bulunması nedeniyle buralarda meydana gelen arızalara müdahale edilmesinde zorluk yaşanıyordu. Bu nedenle MUSKİ ekipleri hem vatandaşların arazilerine zarar vermemek hem de arızalara hızlı müdahale edebilmek için hattın 1300 metrelik kısmını kadastral yola taşımak için çalışma başlattı. Çalışmaların önemli bir kısmı tamamlanırken, kalan kısmın da kısa sürede tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor. İHA
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ferizli Kemalpaşa Mahallesi’nde 2 bin metrelik içme suyu hattını yeniledi.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, ilçeye yeni bir içme suyu hattı döşenmesi için başlatılan çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini duyurdu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Korkuteli ilçesi Avdan ve Beğiş mahallerinde bulunan 6,5 km’lik içme suyu hattında yenileme çalışması gerçekleştiriyor.
Muratpaşa Belediyesi, Güzeloba Mahallesi’nde kentin önemli ulaşım akslarından Lara Caddesi’nde asfalt yenileme çalışmalarına başladı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından adliye önündeki benzinlik istasyonundan Dirgeme-Yeni Otogar kavşağına kadar yapılacak olan 4 şeritli yol, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.
Sultangazi Belediyesi, caddeleri ışıl ışıl bir görünüme kavuşturuyor. 57 cadde ve sokakta tamamlanan çalışmalar ile ilçe estetik bir görünüme kavuştu.
Yorumlar (0)