Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kızılay’ın işbirliğiyle Muğla Erkek Öğrenci Yurdunda rekor kan bağışı yapıldı.
Kan ihtiyacı olan milyonları hep birlikte hayata bağlıyoruz sloganı ile yapılan kan bağışı etkinliğinde Muğla yurtlarında kalan öğrencilerin hassasiyeti sonucunda öğrencilerden 317 kişinin katılımıyla Muğla’da ve bölgede kan bağışı rekoru kırıldı.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş yatığı açıklamada" Kan bağışının startını Muğla Vali Yardımcımız Murat Kahraman ile birlikte verdik. Personellerimizin, gönüllü gençlerimizin ve yurtlarımızda barınan öğrencilerimizin yoğun katılımıyla kan bağışı etkinliğimizi rekorlar kırarak tamamladık, böylelikle amacımıza ulaşmış olduk ve ihtiyacı olan milyonları Muğla olarak hayata bağladık" dedi.
Muğla Menteşe İlçesi Kötekli Mahallesinde bulunan Muğla Erkek Öğrenci Yurdunda yapılan kan bağışı etkinliğine Gençlik ve Spordan sorumlu Muğla Vali Yardımcısı Murat Kahraman, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Hizmet Müdürleri, Şube Müdürleri, İl Müdürlüğü personelleri, Yurt personelleri, Gençlik Merkezi personelleri, gönüllü gençler ve Menteşe’deki yurtlarda kalan öğrenciler katıldı.
Hakkari’nin Yüksekova sınırları içerisinde bulunan ve dağcıların ilgi odağı olan Cilo Dağı'nın Reşko zirvesi son yılların rekorunu kırdı.
Kapıkule Sınır Kapısı'nda bir tarihi rekor daha yaşanarak, sadece 1 gün içerisinde 9 bin 628 binek araç ve 40 bin 593 yolcu girişi gerçekleştirildi.
Mardin Valiliği ve Türk Kızılay iş birliğinde “Birbirimize Candan Bağlıyız Mardin” sloganıyla düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.
Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlayan dünyanın en büyük koşu etkinliklerinden biri olan ‘Wings for Life World Run’ tamamlandı.
Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı ve beraberindeki heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek'e makamında ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, her yıl Ramazan ayında gelenekselleşen "Bir Sınıf Bir Koli" projesine verilen destekler için teşekkür edildi.
Bolu, Meteoroloji Gözlem İstasyonundan alınan meteorolojik parametrelerde bu gece eksi 6,8 dereceyle Türkiye'nin en soğuk ili olarak kayıtlara geçti.
Yorumlar (0)