Hacı Mehmet Fikret Çiçek Akçaova Erkek Kur'an Kursu alınan ruhsat ve izinler sonucunda hafızlık eğitimi vermeye başladı.
Menteşe Akçaova Mahallesi'nde bulunan, 2011 yılında temeli atılan ve uzun süre yapımı devam eden Erkek Kur'an Kursu son yıllarda yapılan girişimlerle ve MUHKEM (Muğla Hafızlık Kur’an Eğitim Merkezi) Derneğinin katkılarıyla eksikler tamamlanarak eğitime hazır hale getirildi. Bu çerçevede Merkez Kur'an Kursunda eğitim gören hafızlık öğrencileri, Hacı Mehmet Fikret Çiçek Akçaova Erkek Kur'an Kursuna taşındı.
Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı başkanlığında kursun geldiği durumun değerlendirildiği bir toplantı düzenlendi.
Müftü Yardımcısı Sema Özbakış, Menteşe Müftüsü Dr. Ertuğrul Akın, Kurs Müdürü Veli Kaplan, Muhkem Dernek Başkanı Nurkan Boz ve eğitim kadrosunun hazır bulunduğu toplantıda kursun geldiği nokta, hedefler, eksikler ve tüm çalışmalar ele alındı. Bölgenin gözdesi olacak bir Kursu açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Muğla İl Müftüsü Çapçı, bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür etti. Bundan sonra daha özveri ile çalışılması gerektiğine dikkati çeken Müftü Çapçı, bu konuda dernek yönetimi ve eğitim kadrosuna olan güvenini dile getirdi.
Aydın’ın Karacasu ilçesinde Kaymakam Mehmet Gündoğdu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Mustafa Geçmez ve İlçe Müftüsü Yunus Erdoğan ile birlikte Cabi Mahallesi'ndeki Yaz Kur’an Kursunu ziyaret etti.
Erzurum'un ortalama 2 bin 600 rakımdaki Dumlu Dağları'nda, Dumlu Baba Yaylası'nda göçerlik yapan ailelerin çocukları çadırda Kur'an-ı Kerim öğreniyor, birlikte oyunlar oynuyor.
Bucak'ta Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müfredatı çerçevesinde camilerde ve Kur'an kurslarında başlatılan yaz Kur'an kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, "Merkezim Her Yerde" projesiyle yaz Kur'an kursuna katılan öğrencilere etkinlik düzenlendi.
Burdur Bucak'ta Konak Mahallesi Muhtarı Ali Uğurtay, Olukaltı ve Hükümet Camii'lerinde yaz Kur’an kursu öğrencilerini ziyaret ederek, dondurma ve meyve suyu ikram etti, destek mesajı verdi.
Kırşehir'in Mucur ilçesinde bulunan mahalle bakkalı; hayırseverlerden de aldığı destekle Kur'an Kursu öğrencilerine sıcak havalarda soğuk ikramlarda bulunuyor.
Yorumlar (0)