Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ahıska Sürgünün 79’uncu yılı için düzenlenen anma programında “Türkiye Cumhuriyeti'ni yükseltmek, iktisadi, ekonomik bağımsızlığını dünyada örnek hale getirmek hepimizin görevidir” diye konuştu.
Antalya’da yaşayan Ahıska Türkleri, 14 Kasım 1944’te yaşadıkları topraklardan sürgüne uğramalarının 79’uncu yılı dolayasıyla düzenlenen anma programında bir araya geldi. Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği’nin (AKATÜB) gerçekleştirdiği programa Başkan Uysal da katıldı. Uysal,
burada yaptığı konuşmada zorla göç ettirilmenin, sürgüne uğramanın yıllarca dinmeyecek bir acı olduğunu belirterek “Çünkü hepimiz en çok annemizin pişirdiğini yemeyi seviyoruz” dedi. Her coğrafyanın bir karakteri, sahibi ve her toprağın bir kokusu olduğunu belirten Başkan Uysal, şöyle
konuştu: “Vatan ettiğimiz yeri koruyacak kadar da iktisadi gücünüz ve bağımsızlığınız olmazsa her türlü risk tekrar eder. ‘Tarih tekerrürden ibarettir’ diye kadim bir söz var. Eğer dünyanın en güzel topraklarını vatan ettiyseniz, oranın hakkını verecek kadar iktisadi bağımsızlığınız, devam
ettirebileceğiniz ekonomik gücünüz ve buna bağlı askeri gücünüzü, siyasi gücünüzü en zinde şekilde tutmak zorundasınız. O yüzden sorumluluğumuz çok yüksektir. Türkiye Cumhuriyeti'ni yükseltmek, dünyada çok güçlü tutmak, iktisadi, ekonomik bağımsızlığını dünyada örnek hale
getirmek, muasır medeniyetle rekabet edecek bir güce ulaştırmak ama ‘Yurtla barış dünyada barış’ diyerek hepimizin görevidir. Boynumuzun borcudur.”
Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin, kentin yaşayan antik kenti Kaleiçi'nde bu yıl 9'uncusunu düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali, 17-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.
Antalya’da Muratpaşa Belediyespor’un ‘Kızıl Fırtınası’ kick bokscu Hasan Mert Kızıl’ın yetiştirdiği sporcular, Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun Antalya ve Konya’da düzenlediği turnuvalarda şampiyonluk gururu yaşadı.
Muratpaşa Belediyesi Deniz Baykal Spor Kompleksi'nin, “Antalya'da yüzme bilmeyen kalmasın” sloganıyla başlayan ücretsiz kursları devam ediyor.
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi'nin halka açtığı Bambus plajında, belediye çalışmalarını engellemek amacıyla devam eden araç işgali sona erdi.
Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde (ASSİM), 10-14 yaşa yönelik verilecek robotik kodlama eğitimi başvuruları başladı.
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin çocukları ekran başından kaldırıp tabiatla buluşturan doğa kampı Zeytinpark’ta başladı.
Yorumlar (0)