Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kaçak sigara üretim ve paketlemesi yapılan 5 adrese düzenlenen operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığının önlenmesi ve deşifre edilmesine yönelik gerçekleştirilen operasyonların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 23 bin dal boş makaron, 280 dal doldurulmuş makaron, 106 paket gümrük kaçağı sigara, 10 adet elektronik sigara, 10 adet elektronik sigara likiti, 5 bin 150 gram kıyılmış tütün, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı” denildi.
Muş’ta silah ve mühimmat operasyonu: 5 tutuklama
Yıldırım İlçe Jandarma Komutanlığı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, bir işletmenin yakınında bulunan okullardaki öğrencilere kaçak sigara sattığını tespit etti.
Kuşadası'nda sigara kaçakçılarına karşı başlatılan operasyonda 10 bin adet gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Aydın’ın Didim ilçesinde kaçak sigara üretimine yönelik bir işyerine yapılan baskında 18 bin 600 adet doldurulmuş makaron ele geçirildi.
Gaziantep’te kaçak sigara operasyonu: 4 gözaltı
Yorumlar (0)