Antalya / Konyaaltı

Müzik akademisi başvuruları başladı

Amaçları genç müzisyenler yetiştirmek olan müzik akademisi öğrencilerini bekliyor. Detaylar haberimizde...

Müzik akademisi başvuruları başladı

Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi seçme sınavları için başvurular başladı. Adaylar 1-15 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapabilecek.
Antalya’da sanat alanında önemli bir açığı kapatan Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi 2023-2024 dönemi seçme sınavlarına başvurular başladı. Her yıl devlet konservatuvarları ve güzel sanatlar lisesi sınavlarına hazırlanan öğrencilere de eğitim vererek sanat alanında önemli çalışmalara imza atan Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisi’nin seçme sınavları için adaylar 1-15 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Başvuru için gerekli şartlar
Akademi’den yapılan açıklamaya göre, devlet konservatuvarları sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrencilerin 2 ve 6’ncı sınıf arasında olması gerektiği bildirildi. Eğitim alanlarından Çok Sesli Çocuk Korosu Sınavları’na başvuru için adaylarda ilköğretim 2 ve 7’nci sınıf arasında olma şartı aranırken, güzel sanatlar lisesi sınavlarına hazırlanacak adayların ise 8’inci sınıf öğrencisi olması gerektiği aktarıldı. Akademi bünyesinde yer alan Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası’na (KBOO) seçmeler ise ileri bir tarihte gerçekleştirilecek.

Genç müzisyenler yetiştiriyoruz
Sanatla ilgilenmek isteyen bütün gençlere kapılarının açık olduğunu ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Akademimizdeki eğitimler sadece mevcut kadroya yeni müzisyenler kazandırmak için değil. Amacımız, müzikle ilgilenmek isteyen gençlerimizin önünü açmak ve onların hedeflerine ulaşmalarını sağlamaktır. Bu yüzden devlet konservatuvarlarına veya güzel sanatlar lisesine gitmek isteyen öğrencilerimizi de müzik akademimiz bünyesinde sınava hazırlıyoruz. Öğrencilerimiz yıl boyunca ses, enstrüman birçok alanda eğitim alıyor. Seçmelere katılacak müzisyen adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

Müzik akademisi başvuruları başladı

İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

EROL ÇİFÇİ MÜZİK AKADEMİSİ
Etkinlik

EROL ÇİFÇİ MÜZİK AKADEMİSİ

Denizli’de musikişinasların toplandığı bir müzik akademisi var. Başında hoca olarak Erol Çifçi bulunuyor.

Bucak'ta kaza 1 yaralı Park halindeki araca çarptı
3. Sayfa

Bucak'ta kaza 1 yaralı Park halindeki araca çarptı

Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. İşte detaylar...

Kaza sonrası neler yapılmalı? İşte madde madde bilmeniz gerekenler
Yaşam

Kaza sonrası neler yapılmalı? İşte madde madde bilmeniz gerekenler

Trafik kazaları, ne yazık ki her zaman yaşanabilecek bir durumdur. Bu nedenle, kaza sonrası yapılması gerekenleri bilmek ve bu doğrultuda hareket etmek önemlidir.

Emeklilik yaşı, iş türüne göre değişebilir
Yaşam

Emeklilik yaşı, iş türüne göre değişebilir

The New York Times'ta yayımlanan makalede, sağlık uzmanlarına göre bilgiye dayalı işlerde çalışanlar için 65 yaş altındaki emekliliğin sağlık açısından bir anlam ifade etmediği, hatta bu tür işlerde çalışanların çalışmayı bıraktıktan sonra hem zihinsel hem de fiziksel gerileme yaşadığı belirtildi.

Burdur Gölü'nün kurtarılması için ne yapılmalı?
Bölgesel

Burdur Gölü'nün kurtarılması için ne yapılmalı?

Burdur Gölü, son 50 yılda yaklaşık yüzde 50'sini kaybetmiş durumda. Gölün kurtarılması için yapılması gereken çalışmalar şu şekilde sıralanabilir. İşte detaylar...

Emeklilere yönelik 5 talep
Bölgesel

Emeklilere yönelik 5 talep

DİSK, emeklilere yönelik 5 talepte bulundu. En düşük emekli aylığından başlayıp 5 hususta talepte bulunuldu. İşte detaylar...