Burdur

Ödül getiren yemeği Rektör Dalgar'a sundular

Antalya’da düzenlenen Gastro Antalya 23 Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Yarışmasında ödül kazanan Öğrencilerin yemekleri, rektör ve ekibi tarafından tadıldı ve çok beğenildi.

Ödül getiren yemeği Rektör Dalgar'a sundular

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri 15-18 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Gastro Antalya 23 Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Yarışmasında gümüş madalya getiren yemeklerini Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve ekibine sundular.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim elemanlarından Öğr. Gör. İlhan Avcu danışmanlığında katıldıkları yarışmada sergiledikleri performans ile 2. olarak gümüş madalya almaya hak kazanan öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, ve yönetimi öğrencilerin yarışmaya katıldıkları lezzetlerin tadına baktılar.

40 ülkeden onlarca şefin ve 10 bin kişinin katıldığı organizasyona MAKÜ’lü öğrenciler 2 ayrı kategoride katıldılar. Hikmet Özel “Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı” kategorisinde; İlayda Başkaya, Berkan Gür ve Doğukan Ali Kuzoluk ise “Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması” kategorisinde 2.’lik elde ederek gümüş madalya almaya hak kazanmışlardı. Öğrencilerin bu başarılarını tebrik eden Rektör Dalgar ve yönetimi Kitap Kahve Kafeteryası’nda hem öğrencilerin yarışmaya katıldıkları nar soslu soğan dolması, hünnap soslu balık katmer, safran soslu pumpkin ve ceviz ezmeli dolgulu balkabağı tatlısının tadına baktılar, hem de sevinçlerine ortak oldular.

Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Rektör Hüseyin Dalgar; “Öğrencilerimiz farklı alanlarda aldıkları derecelerle bizleri gururlandırmaya devam ediyorlar. Üniversitemizde uyguladığımız uygulamalı eğitimin özellikle Türkiye’deki gastronomi bölümlerinin içerisinde çok nadir bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bize özgü ve öğrencilerimizin dört yıllık eğitim süreleri içerisinde yüzlerce yöresel, Osmanlı, Anadolu ve dünya mutfağı gibi farklı uygulamaları defalarca görüyorlar. Turizm sektöründen profesyonel aşçılar gelip, burada seminerler veriyor. Bu verilen uygulamalı eğitim; hem öğrencilerimizin mezun olduklarında sektöre adapte olmuş olarak mezun olmalarına, hem de bu tarz yarışmalarda derece almalarına olanak sağlıyor. Öğrencilerimizin yemeklerinin tadına baktık ve profesyonellere taş çıkartırcasına çok güzel lezzetler tattık. Elinize emeğinize sağlık. Başarılarınızın devamını dilerim” açıklamasında bulundu.

Ödül getiren yemeği Rektör Dalgar'a sundularÖdül getiren yemeği Rektör Dalgar'a sundularÖdül getiren yemeği Rektör Dalgar'a sundularÖdül getiren yemeği Rektör Dalgar'a sundular

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

PAÜ Öğrencisi Bilge Uluışık'tan Jüri Özel Ödüllü Tasarım!
Etkinlik

PAÜ Öğrencisi Bilge Uluışık'tan Jüri Özel Ödüllü Tasarım!

Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencisi Bilge Uluışık'ın "Aralık" isimli projesi, DEÜ Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen "Cumhuriyetin 100. Yılında Tasarımla Düşünmek" başlıklı 6. Ulusal Öğrenci Fikir ve Proje Yarışması'nda Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Antalya KÖK Ödülleri Çok Yakında
İş Dünyası

Antalya KÖK Ödülleri Çok Yakında

Kente Önem Katanlar ödül Töreni çok yakında Antalya'da.

AGC 2023 Yılı Antalya Basın Ödüllerinin sahipleri Belli oldu
Yerel Yönetim

AGC 2023 Yılı Antalya Basın Ödüllerinin sahipleri Belli oldu

AGC 2023 Yılı Antalya Basın Ödülleri yarışmasında dereceye giren eserler düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir başkanlığındaki yarışma jürisi 18 eseri ödüle layık buldu.

Afyonkarahisar'da heyecan dolu badminton müsabakaları tamamlandı İşte kazananlar
Spor

Afyonkarahisar'da heyecan dolu badminton müsabakaları tamamlandı İşte kazananlar

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Gençler Badminton İl Birinciliği müsabakaları, Tınaztepe Spor Salonunda heyecan dolu müsabakaların ardından tamamlandı.

2. Mersin Uluslararası Edebiyat Festivali ödülleri sahiplerini buldu
Yaşam

2. Mersin Uluslararası Edebiyat Festivali ödülleri sahiplerini buldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘2. Mersin Uluslararası Edebiyat Festivali’ ödülleri sahiplerini buldu. Festival bünyesinde, 4 ayrı kategoride eserlerini sunan sanatçılar arasında yapılan elemenin ardından birinciler, ikinciler ve üçüncüler belirlendi.

Canik’te e - spor turnuvası nefesleri kesti
Bölgesel

Canik’te e - spor turnuvası nefesleri kesti

Canik’te düzenlenen e- spor turnuvası büyük heyecana sahne oldu.