MAKÜ Spor ARGEM’den Ofis Ergonomisi ve Fiziksel Aktivite Semineri
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Sporcu Yetiştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (Spor ARGEM) tarafından "Ofis Ergonomisi Postüral Farkındalık ve Fiziksel Aktivite Semineri" düzenlendi. Avşarhan Sinema Salonu'nda gerçekleştirilen seminere akademik ve idari personel katıldı.
Seminerin ilk bölümünde Öğr. Gör. İsmail Çalık, ofis ergonomisinin önemi ve ofis çalışanlarının fiziksel aktivite gereksinimleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Çalık, ofis ortamında ergonominin çalışanların verimliliği ve sağlığı üzerindeki etkilerine dikkat çekti.
Programın ikinci bölümünde ise Öğr. Gör. Dr. Raziye Erkan Özalp, ofis çalışanlarında en sık rastlanan postüral hatalar ve bu hatalardan kaynaklanan kas-iskelet sistemi sorunları hakkında detaylı bilgiler sundu. Dr. Özalp, bu sorunların önlenmesine yönelik çeşitli egzersiz önerilerini de katılımcılarla paylaştı. Egzersizler, seminer boyunca katılımcılarla birlikte uygulamalı olarak yapılarak interaktif bir deneyim sağlandı.
Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlandığı interaktif bir oturumla sona erdi. Bu tür etkinliklerin, ofis çalışanlarının sağlık bilincini artırmada önemli rol oynadığı vurgulandı.
Bayraklı'nın çehresini değiştirecek kentsel dönüşüm süreçlerini hızlandıran Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, vaatlerinden biri olan kentsel dönüşüm ofislerini hizmete açtı.
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları’na (KARDEMİR) bağlı kuruluş olan KARDÖKMAK AŞ. demir çelik sektöründeki rekabet gücünü artırma hedefiyle İstanbul’da yeni ofisini açtı.
ING Türkiye, WWF-Türkiye’nin 'Yeşil Ofis-Yeşil Dönüşüm Programı’nı tamamladı. İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük binası için Yeşil Ofis Diploması almaya hak kazanan banka, bu diploma ile çevre dostu yaklaşımını tescilledi.
Bozüyük Belediyesi Kapalı Çarşı içerisinde bulunan eskiden dükkân olarak kullanılan yerlerin ihalesi yapılarak 16 tanesi ofis kullanımı olarak kiraya verildi.
Seçim çalışmaları çerçevesinde ilçeyi sokak sokak gezen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni seçim ofisini büyük bir coşku ve kalabalıkla açtı.
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Nilüfer’deki seçim ofisi açılışında konuştu.
Yorumlar (0)