Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde taşımalı eğitim gören öğrenciler, okulda yedikleri yemekten zehirlendi.
Edinilen bilgiye göre olay, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı kırsal Çıkrık Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre, taşımalı eğitim verilen Şehit Orhan İkralı İlkokulu ile Şehit Hamit İris Ortaokulunda okuyan öğrencilerde öğle vakti yedikleri bulgur pilavı, patatesli bezelye ve turşudan sonra karın ağrısı ve ishal şikayeti başladı. Okul yönetiminin haber vermesi üzerine olay yerine giden sağlık ekipleri, öğrencilerin zehirlendiğini belirledi. Ambulanslar, minibüsler ve özel araçlarla Siverek Devlet Hastanesine getirilen öğrenciler tedavi altına alındı. Siverek Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunluk nedeniyle bazı ailelerin hastalarını kendi imkanlarıyla Diyarbakır’a götürdüğü öğrenildi.
Alınan ilk bilgiye göre en az 150 öğrencinin yedikleri yemekten etkilendikleri gerekçesiyle hastanelere sevk edildiği belirtilirken yemeklerin Siverek Öğretmenevinde hazırlandığı öğrenildi.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
İETT, toplu taşıma ücretlerinde önemli bir artışa gitti. İETT öğrenci abonmanı ne kadar oldu? 2024 İstanbul'da metro, metrobüs, marmaray ücretleri ne kadar? Öğrenci abonmanı, metro, metrobüs ve Marmaray ücretleri ne kadar oldu? Detaylar haberimizde.
İAÜ Genel Sekreteri Sebahattin Kutlu, "YKS sınavına giren öğrenciler doğru tercih ile istediği üniversiteye girebilir" dedi.
Kemer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu, Kemer'deki tüm öğrencilere üniversite tercihleri için ücretsiz tercih danışmanlığına başladı.
Geçici barınmanın yanı sıra sağlık ve rehabilitasyon hizmeti de verilen Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi minik öğrencileri ağırladı.
Hükümet, 2023 deprem felaketi ve diğer mağduriyetler nedeniyle eğitim hakkı sona eren öğrenciler için yeni bir af düzenlemesi üzerinde çalışıyor. Detaylar haberimizde...
Elazığ’da bir anaokulu, idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri ile köy okulunu onarıp kırtasiye ihtiyaçlarını giderdi.
Yorumlar (0)