Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi ve hayırseverler, Şeker Ortaokulu’na yazılım ve tasarım atölyesi ile fen ve teknoloji sınıfı kazandırdı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından hayırseverlerin katkılarıyla Şeker Ortaokulu’na kazandırılan Zuhal-İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi ile Gülten- İsmail Ulusoy Fen ve Teknoloji Sınıfı'nın açılışını yaptı.
Açılış ardından tefrişi yapılan Yazılım ve Tasarım Atölyesi ve Fen ve Teknoloji Sınıfı'nı gezen Vali Öksüz, ilgili öğretmenlerden bilgi aldı. Öğrenciler tarafından yazılımı ve tasarımı yapılan otonom robotların gösterisini izledi.
Vali Öksüz okuldan ayrılmadan 8. Sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret etti. Bir süre dersleriyle ilgili öğrencilerle sohbet eden, sınavlarının yakın olması dolayısıyla iyi çalışmaları yönünde öğüt veren Vali Öksüz, bol bol kitap okumalarını ve düzenli çalışmalarını isteyerek öğrencilere kitap hediye etti.
Açılış programına başta Vali Öksüz olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Başkanı Işık Berberoğlu ve yönetimi, Merhum çocukları Gülten ve İsmail Ulusoy adına Gülten – İsmail Ulusoy Fen Ve Teknoloji Sınıfının okulumuza kazandıran Burdur‘lu Hayırseverler Emekli Matematik Öğretmeni Aysun ULUSOY, Tekstil Mühendisi Haldun ULUSOY, Denetçi / Danışman Nilgün ULUSOY ARAS, Zuhal – İrfan Bilgin Yazılım Ve Tasarım Atölyesini okulumuza kazandıran Burdur’lu Hayırseverler Seramik Sanatçısı Zuhan BİLGİN ve Elektrik Mühendisi İrfan BİLGİN katıldılar.
Vali Öksüz açılış sırasında yaptığı konuşmada; “Hayırsever Ulusoy ve Bilgin ailelerine yaptıkları bu anlamlı hayır dolayısıyla teşekkür ederek, bu güzel sınıfların yapılmasına vesile oldukları için TYSD Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu ve yönetimi başta olmak üzere katkıları bulunan herkesi kutladı.
Bugün hayırlı bir iş için buradayız. Hakikaten Milli Eğitim, insanların eğitilmesi, insana yapılan yatırımlar elbette her şeyden daha kıymetli, daha önemli diye düşünüyorum. Bu anlamda devletimiz ve biz yöneticiler çocuklarımızı yetiştirilmesi için bir yandan okullarımızı tamlayarak eğitim altyapımızı güçlendirirken, bir yandan da her türlü teknolojik altyapı ile donatılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Fakat devletin bu çabasının yanında hayırseverlerimizin de bu sürece katkılar verdiğini ülkemizin her yanında görüyoruz. Burada da hem Yardım Sevenler Derneğimiz hem hayırseverlerimiz aileleri adına buradaki Fen ve Teknoloji Sınıfını ve tasarım ve beceri atölyesini yaparak bu konuda çok büyük katkı verdiler. Buradaki çocuklarımızın faydalanacağı önemli bir eser kazandırdılar. Öncelikle hem Yardım Sevenler Derneği hem de hayırseverlere teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Onların katkılarıyla inşallah öğrencilerimizi, gençlerimizi hayata daha iyi hazırlayacağız, onları daha kaliteli bir eğitim ortamı sunmuş olacağız” dedi.
Türkiye’nin önde gelen sektörel yazılım çözümleri sağlayıcılarından Link Bilgisayar, yeni nesil e-ticaret altyapısı sunan İkas ile pazar erişimini artıracak bir iş birliğine imza attı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur'da "Burdur'da Üretken Bir Nesil Yetişiyor Projesi" kapsamında yazılım ve kodlama yapan öğrencilerle buluştu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesindeki otopark sorununa yerli yazılım mekanik sistemle çalışacak katlı otopark projeleriyle kalıcı çözüm sunuyor.
Yerli ve millî teknoloji hamlesini desteklemek amacıyla, girişimci adayı gençler ve girişimciler için B-CUBE Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Merkezi’ni hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ‘Akıllı Şehir Akademisi Code 16 Yazılımcı Geliştirme Programı’ eğitimlerini başlatarak yazılımcı olmak isteyenlere önemli bir fırsat sunuyor.
Muratpaşa Belediyesi’nin Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde (ASSİM), 18 yaş ve üzeri için web yazılım eğitimleri başvuruları başladı.
Tuzla belediyesi tarafından düzenlenen açık veri temelli akıllı şehir yazılım yarışması ‘Veri Maraton’unda ödüller sahiplerini buldu. Düzenlenen törenle birinciye 60 bin, ikinciye 40 bin, üçüncüye ise 20 bin TL olmak üzere toplam 120 bin TL, katılan diğer takımlara da mansiyon ödülü verildi.
Yorumlar (0)