Burdur / Bucak

Onlar afetlerin görünmez kahramanları! Gününüz kutlu olsun

18 Nisan, Dünya Amatör Radyo ve Telsizciler Günü olarak tüm dünyada kutlanıyor. İşte detaylar...

Onlar afetlerin görünmez kahramanları! Gününüz kutlu olsun

18 Nisan, Dünya Amatör Radyo ve Telsizciler Günü olarak tüm dünyada kutlanıyor. Bu özel gün, amatör radyo ve telsizcilerin topluma sağladığı önemli hizmetleri vurgulamak ve onların çabalarını takdir etmek amacıyla düzenleniyor.

Amatör radyo ve telsizciler, doğal afetler ve acil durumlar sırasında önemli bir iletişim kaynağı olarak görev yaparak insanların hayatını kurtarmada büyük rol oynarlar. Bunun en büyük örneğini ise Burdur Bucak'ta geçtiğimiz yıl çıkan orman yangınında Bucak Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneğinin bölgedeki çalışmaları oldu.

Afetlerin görünmez kahramanları arasında yer alan Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği üyeleri ekiplerin iletişimine bölgede büyük kolaylık sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda meydana gelen Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından da bölgede iletişimin sağlanması için Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği üyeleri bölgeye giderek çalışmalarda bulunmuşlardı.

Dünya Amatör Radyo ve Telsizciler Günü, aynı zamanda amatör radyo ve telsizcilik topluluğunun uluslararası iş birliğini ve dayanışmasını güçlendirmeyi hedefliyor. Bu amaçla, amatör radyo ve telsizciler dünya genelinde yapılan etkinliklere katılım sağlayarak, birbirleriyle bağlantı kurarak ve deneyimlerini paylaşarak global bir ağ oluşturuyorlar.

18 Nisan Dünya Amatör Radyo ve Telsizciler Günü, dünya çapında insanların yaşamlarını etkileyen ve topluma önemli katkılar sağlayan bu alandaki bireylerin ve toplulukların önemini hatırlatmaktadır.

Bu özel gün vesilesiyle, NNC Medya Ailesi olarak başta Bucak Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği olmak üzere tüm amatör radyo ve telsizcilerin gününü kutlarız.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak Belediye Personeli Sağlık Taramasından Geçti
Yerel Yönetim

Bucak Belediye Personeli Sağlık Taramasından Geçti

Bucak Belediye çalışanları Mobil sağlık aracı ile Bucak Belediyesi’nin Teknik Hizmetler Binası ile Ana Bina önünde geniş kapsamlı sağlık taramasından geçti. İşte detaylar...

Burdur Gölünde kuraklığa dikkat çektiler
Bölgesel

Burdur Gölünde kuraklığa dikkat çektiler

Burdur Gölü'nün kurumasına dikkat çekmek için göl kenarına çelenk bırakılıp çöp toplama etkinliği düzenlendi. İşte detaylar...

Bucak'taki feci kazada 1 kişi hayatını kaybetti
Yaşam

Bucak'taki feci kazada 1 kişi hayatını kaybetti

Burdur’un Bucak ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 5 kişinin yaralandığı kazada hastaneye kaldırılan 1 kişi hayatını kaybetti. İşte detaylar...

Bucak'ta hacı adayları uğurlandı
Etkinlik

Bucak'ta hacı adayları uğurlandı

Kurban bayramı öncesi hacı adayları için kutsal yolculuk başladı. Burdur'un Bucak ilçesinden hac kafilesi yola çıktı.

Burdur merkezli operasyonda el konuldu
3. Sayfa

Burdur merkezli operasyonda el konuldu

Burdur merkezli 9 ilde siber dolandırıcılara yönelik operasyonda 13 şüpheli gözaltına alınırken, 1 daire ve 3 otomobile el konuldu.

Burdur'da kaza 2 yaralı yayaya çarptı
3. Sayfa

Burdur'da kaza 2 yaralı yayaya çarptı

Burdur'da elektrikli bisiklet sürücüsünün yayaya çarpması sonucunda meydana gelen trafik kazasında, elektrikli bisiklet sürücüsü ve yaya yaralandı. İşte detaylar...