Antalya / Kumluca

’Oynamayan Kalmasın’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Erasmus programına katılan Cumhuriyet İlkokulu’nda "Oynamayan kalmasın" etkinliği düzenlendi.

’Oynamayan Kalmasın’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Erasmus programına katılan Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen "Oynamayan kalmasın" etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinliğe Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Demir, Emniyet Müdürü Mehmet Akbulut, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Kaymakam Tekdemir, Erasmus programlarının öğrencilerin farklı insanlar, farklı kültürler tanıması, etkileşimde bulunması ve iletişim becerileri açısından son derece güzel olduğunu söyledi. Kumluca’dan gelecek yıl beş okulun Erasmus programları için akredite olduğunun müjdesini de veren Tekdemir, "Bu programlar için proje hazırlayan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Gelecek yıl için ilçemizde beş okulumuz daha Erasmus programı için akredite oldu. Bu etkinlikler hem farklı kültürlerin tanınması hem de kendi kültürümüzün tanıtılması adına güzel etkinlikler" dedi.

"Kültürlerin tanıtılması açısından önemli"

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Zekai Dinçer de Erasmus Days etkinlikleri çerçevesinde Türk kültürünün tanıtılması adına bir program düzenlediklerini, bu program çerçevesinde öğrencilerin Nasreddin Hoca, ata sporu yağlı güreş, aşık maşuk gösterisi, Karagöz-Hacivat ve halk oyunları gösterisi yapacaklarını söyledi. Etkinliklerin Erasmus Days etkinlik sayfasına görselleriyle birlikte yükleneceğini ifade eden Dinçer, bu sayede kültürlerin bu programa dahil olan 17 farklı ülkeden takip edilebileceğini kaydetti.
Konuşmaların ardından Nasreddin Hoca’nın göle maya çalması, ata sporu yağlı güreş, aşık maşuk, Hacivat-Karagöz ve halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi. Etkinliğe katılanlara ayrıca keşkek ikramında bulunuldu.

’Oynamayan Kalmasın’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu’Oynamayan Kalmasın’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu’Oynamayan Kalmasın’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu’Oynamayan Kalmasın’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

MAKÜ’Rektörü Korkmaz, Erasmus+ ve Mevlana Öğrencileri ile Kahvaltıda Buluştu’
Bölgesel

MAKÜ’Rektörü Korkmaz, Erasmus+ ve Mevlana Öğrencileri ile Kahvaltıda Buluştu’

'Rektör Korkmaz Erasmus+ ve Mevlana Öğrencileri ile Kahvaltıda Buluştu

Ayşe Sak Ortaokulu Öğrenci ve Öğretmenleri Polonya’da!
Etkinlik

Ayşe Sak Ortaokulu Öğrenci ve Öğretmenleri Polonya’da!

Ayşe SAK Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Erasmus projeleri kapsamında 1 -7 Nisan tarihlerinde Polonya Katowice de öğrenme ve öğretmen faaliyetlerini katıldılar .5 öğretmen ve 5 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda okul tanıtımları ,doğa yürüyüşleri, kültürel geziler ,atölye çalışmaları ve seminerler yapıldı.

BURDUR MEHMET UZAL SOSYAL BİLİMLER LİSESİ İSPANYA’DA
Bölgesel

BURDUR MEHMET UZAL SOSYAL BİLİMLER LİSESİ İSPANYA’DA

Burdur Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi “Europe’s Common Roots In a Peer Intercultural Education” adlı Erasmus+ Avrupa birliği projeleri kapsamında İspanya’nın Toledo şehrine gitti.

BUCAK’TA SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN ÇOCUKLARA IZGARADA BALIK İKRAM EDİLDİ
Bölgesel

BUCAK’TA SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN ÇOCUKLARA IZGARADA BALIK İKRAM EDİLDİ

Bucak İlçemiz Cumhuriyet İlkokulunda Geleceğe En Güzel Yatırım ,Sağlığa Yapılan Yatırımdır adında etkinlik düzenlendi.

Korkuteli Tefenni yolunda kaza; 1 yaralı, koyunlar telef oldu
3. Sayfa

Korkuteli Tefenni yolunda kaza; 1 yaralı, koyunlar telef oldu

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında çoban yaralandı, koyunlar telef oldu. İşte detaylar...

“İftara gidiyorum” dedi,4 gündür haber alınamıyor
Yerel Yönetim

“İftara gidiyorum” dedi,4 gündür haber alınamıyor

Serik ilçesinde ‘Eve iftar yapmaya gidiyorum’ diyerek arkadaşlarının yanından ayrılan 57 yaşındaki şahıstan 4 gündür haber alınamıyor.