İstanbul

Oyunculuk isteyen öğrencilere Müjde

Oyunculuk Bölümü isteyenlere “sanata teşvik indirimi” geldi işte detaylar..

Oyunculuk isteyen öğrencilere Müjde

2023-YKS tercih işlemleri 8 Ağustos tarihinde son buluyor. Özel yetenek gerektiren programlara başvurular ise doğrudan programın bağlı bulunduğu yükseköğretim kurumuna yapılıyor. Sınav ve değerlendirme işlemlerinin ilgili yükseköğretim kurumu tarafından gerçekleştirildiğini hatırlatan Öğrenci Dekanı Serhat Butur, “Herhangi bir yükseköğretim programına kesin kayıt hakkı kazanmış adaylar da isterlerse özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabiliyor. Oyunculuk Bölümü adayları sahne sınavında başarılı olduğunda ‘sanata teşvik indirimi’ uygulamasından faydalanabiliyor” diye konuştu.
Özel yetenek gerektiren programlara başvurular devam ediyor. Aday öğrenciler, 2023 yılında ÖSYM Temel Yeterlilik Testinde (TYT) hesaplanmış puan sonucu alması halinde “Özel Yetenek Sınavına” başvuru yapmaya hak kazanıyor. Oyunculuk Bölümü aday öğrencileri için bilgilendirmede bulunan Öğrenci Dekanı Serhat Butur, “TYT sonuç belgesi ve kimlik fotokopisi başvuru için gerekiyor. Sahne sınavına girecek adaylardan, modern tiyatro örneklerinden veya dünya klasiklerinden, bir dram ve bir komedi olmak üzere, iki tirat oynaması, ayrıca bir şiir veya bir şarkı okuması isteniyor. Adayların sınava gelirken ise siyah kıyafet giymeleri gerekiyor” dedi.
Sahne sınavının salı ve perşembe günleri 10.00-12.00 ile 13.00-16.00 saatleri arasında jüri üyeleri tarafından yapıldığını belirten İstanbul Beykent Üniversitesi Öğrenci Dekanı Serhat Butur, “Üniversitenin aldığı kararla, Oyunculuk Bölümü adayları sahne sınavında başarılı olduğunda, tüm indirimlere ek olarak ’sanata teşvik indirimi’ uygulamasından da faydalanabiliyor” ifadelerini kullandı.

iha 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Getir’den hayvan barınaklarına yardım
Etkinlik

Getir’den hayvan barınaklarına yardım

Getir, “Patiye El Ver” sloganıyla 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında HAYTAP aracılığıyla barınak hayvanları için her yıl verdiği mama desteğini sürdürdü. Marka 9’uncu yılında 225 ton yani 1,5 milyon kap mamayı barınak hayvanlarıyla buluşturdu.

Beyazıt’ta elektrik kabloları patladı; paniğe neden oldu
3. Sayfa

Beyazıt’ta elektrik kabloları patladı; paniğe neden oldu

Beyazıt’ta BEDAŞ ekiplerinin alt yapı çalışması yaptığı sırada elektrik kablolarında yangın çıktı. Kablolar havai fişek gibi patlarken, alevler itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

19 yaşındaki Semanur’a en güzel hediye
Yaşam

19 yaşındaki Semanur’a en güzel hediye

Tuzla Belediyesi, 200 engelli vatandaşa akülü araç sağladığı proje çerçevesinde 19 yaşındaki Semanur Güler’e de akülü araç hediye etti.

Derste uyuma numarası yapan küçük kızın komik anları
Yaşam

Derste uyuma numarası yapan küçük kızın komik anları

Sultangazi’de ders sırasında uyuma numarası yapan 2. sınıf öğrencisi minik kızın oyunu, öğretmen ve arkadaşlarının yaptıkları eğlenceli şakayla ortaya çıktı. Öğretmeninin "Kolunu kaldıracağım, eğer havada duruyorsa gerçekten uyuyordur" sözlerinin ardından kolu havada kalan küçük kızın komik anları cep telefonu kamerasına yansıdı.

Koybulduktan 1 gün sonra cansız bedenleri bulunan 3 kardeşin son anları!
3. Sayfa

Koybulduktan 1 gün sonra cansız bedenleri bulunan 3 kardeşin son anları!

Sancaktepe’de kayıp olan 7 yaşındaki Berat, 9 yaşındaki Baran ve 11 yaşındaki Batuhan Sağın kardeşlerin cansız bedeni, inşaatın su dolu temelinde bulundu. Üç kardeşin son görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

Taksim’de taksi denetimi
Bölgesel

Taksim’de taksi denetimi

Taksim’de taksi şoförlerine yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde bir kadın sürücüye belgelerinin eksik olması nedeniyle 4 bin 64 TL para cezası kesilerek, aracı bağlandı.