VAN (İHA) – Van’ın Özalp ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü törenle kutlandı.
Özalp Kaymakamlığı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunumuyla başlayan törene; Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Rahmi Bulut, Garnizon Komutanı Murat Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Duran Vuranok, İlçe Emniyet Amiri Efe Kazım Yılmaz, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlerin kabirleri ziyaret edilerek dualar edildi.
Şehit ve gazi ailelerinin ziyaret edilmesinin ardından 3 Nisan Ortaokulunun halı sahasında yapılan sünnet şöleniyle devam eden kutlamalar, yapılan değişik etkinliklerle son buldu. İHA
Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Aydın'da görev yapan basın mensuplarını ağırladı. Efeler Belediyesi'ne ait Doğa Otel Tesisleri'nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Başkan Yetişkin yerel basının önemine vurgu yaparak "Hem bizim sesimiz hem de vatandaşın bize ileteceği ses oluyorsunuz" dedi.
Van'ın en uzun ömürlü 87 yıllık tek ticari kuruluşu ve markası Türkiye'nin 3. büyük gazetesi Vansesi Gazetesi, yayın hayatında 87. yılına ulaştı.
"Kıbrıs Barış Harekatının 50. Yıl Dönümü Kutlamaları" çerçevesinde "5'inci Kolordu Komutanlığı Bandosu" Edirne’de vatandaşlara ve gazilere unutulmaz bir konser verdi.
Fethiye'de buluşan Fenerbahçe taraftarları, 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü'nü coşkuyla kutladı.
A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te Avusturya'yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldi. Burdur'da vatandaşlar galibiyeti sokaklara çıkarak ve konvoy yaparak coşkuyla kutladı. Detaylar için hemen tıklayın!
Burdur'un Bucak ilçesinde Jandarma Genel Komutanlığının kuruluşunun 185. yılı dolayısıyla, jandarma personeli tarafından karanfil dağıtıldı.
Yorumlar (0)