Antalya’nın Korkuteli ilçesi Osmankalfalar Mahallesi’nde ekimi yapılan patatesin hasadı sona erdi.
Korkuteli ilçesinde çiftçilerin alternatif ürüne yönlendirilmesi amacıyla 6 yıl önce başlatılan patates ekimi gün geçtikçe artıyor. Osmankalfalar Mahallesi’nde patates üretimi yapan Derya Gürler, “Şehzade Korkut diyarı Osmankalfalar Mahallesi’nde patates hasadını tamamladık. Yayla toprağının verimli olmasıyla güzel bir patates elde ettik. 1 dönüm tarlada 4-5 ton arası verim aldık. Bugün hasadını yaptığımız patateslerimiz yayla sezonun son patatesleri. Şu an tarlada 20 TL’den satılıyor" dedi.
Yayla patatesinde hastalıklar bulunduğu söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Derya Gürler, “Yetiştirdiğimiz yayla patatesinde herhangi bir hastalık yoktur. Kaliteli ürün elde edebilmek için sürekli bakım yapıyorum. Gerektiğinde suyunu, gübresini vererek bakım yapıyorum. Bu yıl rekoltede biraz düşüş var. Olana bereket ediyoruz” dedi.İHA
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde 800'ün üzerinde üretici tarafından 40 bin dekar alanın üzerinde ekimi yapılan patateste hasat başladı.
Rize'nin dünyaca ünlü balı ile meşhur İkizdere ilçesinin Anzer Yaylası'nda bulunan çay ocağına girenler adeta gördükleri ile geçmişe yolculuk ediyor.
Erzincan'ın Refahiye ilçesinde doğal güzelliğiyle göz dolduran Dumanlı Yaylası, aşırı sıcaklarda şehirden uzaklaşıp doğada vakit geçirmek isteyenlerin gözde mekanları arasında yer alıyor.
Bu yıl beşincisi düzenlenen Gazipaşa Günnercik Yayla Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
Kayseri'de Temmuz sıcağından bunalan vatandaşlar soluğu Erciyes'te aldı. Tekir Yaylası'nda kamp yapan vatandaşlar serin havada aileleri ile birlikte güzel vakit geçirdi.
Yorumlar (0)