MALATYA (İHA) - Malatya Kapalı Çarşı esnafını ziyaret eden AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Malatya halkı bize güvensin, bizi desteklesin. En geç 2 yıl içinde Malatya’yı ayağa kaldırıp eski canlılığına kavuşturacağız” dedi.
AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül, ziyaret etmediği esnaf ve istişarede bulunmadığı Sivil Toplum Kuruluşu bırakmayan Başkan Adayı Prof. Dr. Geçit, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı ve teşkilat üyeleriyle birlikte Malatya Eczacılar Odası ve Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret edip, sorun ve taleplerini dinledi. Esnafların yoğun ilgisi ve güler yüzü ile karşılaşan Geçit, Malatya’yı eski canlılığına iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde kavuşturacaklarını belirtti.
“Eczacılar, asrın felaketinde canla başla çalıştılar”
Eczacılar Odası Başkanı Ebru Sönmez tarafından karşılanan AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, 6 Şubat depreminde eczacıların canla başla ve zor koşullarda hizmet verdiğini hatırlattı. Kendisinin hekim olması nedeniyle eczacıların yakın çalışma arkadaşları ve meslektaşları olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Geçit, “Tabi deprem herkesi olduğu gibi eczacılarımızı da etkiledi ve depremden kaynaklanan bir takım sorunlar yaşıyorlar. İnşallah halkımız bizi seçerse, mutlaka şehri ortak akıl ve iradeyle yöneteceğiz. Tüm sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek odalarımızın görüşleri bizim için önemli. Eczacılar odası da bizim için ayrıca önemli. Bugünde bu sıcak karşılamadan duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek istiyorum. Çarşı merkezimiz 1 yıl içinde bitirilip halkımızın hizmetine sunulacak ve sanırım 15- 20 civarında eczacımızda merkezimizde daha iyi imkânlarda hizmet sunacak” ifadelerini kullandı.
Kapalı Çarşı esnaflarından Geçit’e destek sözü
Seçim çalışmalarını Malatya Kapalı Çarşı esnaf ziyaretiyle sürdüren Geçit, esnaflarla uzun uzun sohbet ederek, 31 Mart seçimlerinde onlardan destek istedi. Kapalı Çarşı esnaflarının tam destek sözü verdiği Geçit, deprem yaşayan Malatya’da Kapalı Çarşıdaki yaşanan hareketliliği görmekten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Malatya’yı çarşısı ve konutuyla en geç 2 yıl içerisinde ayağa kaldıracaklarını da kaydeden Geçit, “Deprem sonrasında burası canlılığını yitirmişti ama şimdi görüyoruz ki bir toparlanma sürecine girmiş. Bu bizi mutlu etti. Burası Malatya’nın ticari anlamında en canlı bölgesi. İnşallah bu canlılığı ilerleyen zamanlarda tüm Malatya’ya yayacağız. Daha önceki toplantılarımızda söylediğimiz gibi Malatya’yı en geç 2 yıl içerisinde eski canlılığına kavuşturacağız. Malatya halkı bize güvensin. Tüm kesimden vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum” diye konuştu.
Fatihte 10 gündür gelmeyen elektrik nedeniyle vatandaşlar sıkıntı çekiyorlar. Zor durumda kalan esnaf durumu geçmesi için adliyeye suç duyurusunda bulundu. Detaylar için tıklayın...
Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Fatih Kapalı Pazar Yeri’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Eskişehir'de trafiğe kapalı olmasına rağmen motosikletli kuryelerin geçtiği ve duyarsız sürücülerin kaldırımlarıyla birlikte park alanına çevirdiği sokaktaki esnaf, yetkililerin yardım çağrılarını dikkate almaması sonucunda kendi yöntemiyle yaşadıkları sorununa çözüm üretmeye çalıştı.
Ankara'da çalışan bir kuru temizleme esnafı, bağlı olduğu odanın 3'te 1 fiyatına ücret talep ettiği için diğer esnaf tarafından şikayet edildi.
İstanbul pastacılar odası başkanı bir süredir solunun yetmezliği yaşayan Aykut Şener geçirdiği ameliyat sonrası vefat etti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; güne esnaf ziyaretiyle başladı. Başkan Büyükkılıç, esnaf dükkânlarını gezip, hayırlı işler temennisinde bulundu.
Yorumlar (0)