Malatya

Prof. Dr. İlhan Geçit, Malatya Kapalı Çarşı Esnafını Ziyaret Ederek Destek İstedi - Haberler

Malatya Kapalı Çarşı esnafını ziyaret eden AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Malatya halkı bize güvensin, bizi desteklesin. En geç 2 yıl içinde Malatya’yı ayağa kaldırıp eski canlılığına kavuşturacağız” dedi.

Prof. Dr. İlhan Geçit, Malatya Kapalı Çarşı Esnafını Ziyaret Ederek Destek İstedi - Haberler

MALATYA (İHA) - Malatya Kapalı Çarşı esnafını ziyaret eden AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Malatya halkı bize güvensin, bizi desteklesin. En geç 2 yıl içinde Malatya’yı ayağa kaldırıp eski canlılığına kavuşturacağız” dedi.
AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül, ziyaret etmediği esnaf ve istişarede bulunmadığı Sivil Toplum Kuruluşu bırakmayan Başkan Adayı Prof. Dr. Geçit, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı ve teşkilat üyeleriyle birlikte Malatya Eczacılar Odası ve Kapalı Çarşı esnaflarını ziyaret edip, sorun ve taleplerini dinledi. Esnafların yoğun ilgisi ve güler yüzü ile karşılaşan Geçit, Malatya’yı eski canlılığına iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde kavuşturacaklarını belirtti.

“Eczacılar, asrın felaketinde canla başla çalıştılar”
Eczacılar Odası Başkanı Ebru Sönmez tarafından karşılanan AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, 6 Şubat depreminde eczacıların canla başla ve zor koşullarda hizmet verdiğini hatırlattı. Kendisinin hekim olması nedeniyle eczacıların yakın çalışma arkadaşları ve meslektaşları olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Geçit, “Tabi deprem herkesi olduğu gibi eczacılarımızı da etkiledi ve depremden kaynaklanan bir takım sorunlar yaşıyorlar. İnşallah halkımız bizi seçerse, mutlaka şehri ortak akıl ve iradeyle yöneteceğiz. Tüm sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek odalarımızın görüşleri bizim için önemli. Eczacılar odası da bizim için ayrıca önemli. Bugünde bu sıcak karşılamadan duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek istiyorum. Çarşı merkezimiz 1 yıl içinde bitirilip halkımızın hizmetine sunulacak ve sanırım 15- 20 civarında eczacımızda merkezimizde daha iyi imkânlarda hizmet sunacak” ifadelerini kullandı.

Kapalı Çarşı esnaflarından Geçit’e destek sözü
Seçim çalışmalarını Malatya Kapalı Çarşı esnaf ziyaretiyle sürdüren Geçit, esnaflarla uzun uzun sohbet ederek, 31 Mart seçimlerinde onlardan destek istedi. Kapalı Çarşı esnaflarının tam destek sözü verdiği Geçit, deprem yaşayan Malatya’da Kapalı Çarşıdaki yaşanan hareketliliği görmekten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Malatya’yı çarşısı ve konutuyla en geç 2 yıl içerisinde ayağa kaldıracaklarını da kaydeden Geçit, “Deprem sonrasında burası canlılığını yitirmişti ama şimdi görüyoruz ki bir toparlanma sürecine girmiş. Bu bizi mutlu etti. Burası Malatya’nın ticari anlamında en canlı bölgesi. İnşallah bu canlılığı ilerleyen zamanlarda tüm Malatya’ya yayacağız. Daha önceki toplantılarımızda söylediğimiz gibi Malatya’yı en geç 2 yıl içerisinde eski canlılığına kavuşturacağız. Malatya halkı bize güvensin. Tüm kesimden vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum” diye konuştu.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran'ı Ziyaret Etti
Yerel Yönetim

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran'ı Ziyaret Etti

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Korkuteli Belediye Başkanlığı görevine seçilen Saniye Caran’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kredi Faizleri Esnafı Yok Edecek! Başkanından Tepkili Açıklama!
İş Dünyası

Kredi Faizleri Esnafı Yok Edecek! Başkanından Tepkili Açıklama!

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Kurtoğlu, kredi kefalet kooperatiflerinden aldıkları krediler için yapılan faiz güncellemesine sert tepki gösterdi.

Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanlığı kuruldu
Bölgesel

Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanlığı kuruldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı devam meclisi toplantısında, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 Mali Yılı Kesin Hesabı oy birliğiyle kabul edildi.

Esnaf Kredilerinde Faiz Oranları Güncellendi! Başkan Doğan duyurdu
İş Dünyası

Esnaf Kredilerinde Faiz Oranları Güncellendi! Başkan Doğan duyurdu

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri'nden (ESKK) alınan kredilerin faiz oranları güncellendi! Yeni faiz oranları için tıklayın!

Anneler Günü Eskişehir'de Dolulukla Kutlandı!
Bölgesel

Anneler Günü Eskişehir'de Dolulukla Kutlandı!

Anneler Günü nedeniyle dükkânlarda oluşan yoğunluk Eskişehir’deki esnafı memnun ettiği görüldü.

Isparta esnafı ayakları felç olan köpeğe sahip çıktı
Bölgesel

Isparta esnafı ayakları felç olan köpeğe sahip çıktı

Isparta’da 11 yıl önce geçirdiği kaza sonucu ayakları felç olan Diren isimli köpek, kırtasiye sahibi ve çalışanları tarafından kendisine uzanan yardım eli sayesinde Isparta’nın maskotu oldu.