ELAZIĞ (İHA) - Elazığ Belediyesi Ramazan programlarına, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi, ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil konuk oldu.
Elazığ Belediyesinin Ramazana özel düzenlediği birbirinden güzel etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen geleneksel Ramazan etkinliklerinin 10. gününde tarihçi, yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil konuk oldu. Prof. Dr. Şimşirgil’in dopdolu bir içeriğe sahip söyleşi programına, özellikle öğrenciler başta olmak üzere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Program, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu’nun Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’e Elazığ Belediyesi Çinicilik Kursu'nda el emeği göz nuru yapılan çaydaçıra figürlü tabağın hediye edilmesi ile sona erdi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Türk Halk Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencileri ile Türk Müziği Devlet Konservatuvarı 2. sınıf Müzik Bölümü öğrencilerinin ortaklaşa hazırladığı "Sevdan Olmasaydı" adlı program büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevilay Özer, 16.11.2023 tarihinde düzenlenen törenle dekanlık görevini devraldı.
Elazığ’da meydana gelen kazada minibüs istinat duvarına çarptı. Kazada 1 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı.
Fırat Üniversitesi’nde hayata geçirilen ‘Herkes Resim Yapabilir’ etkinliğinde bir çok teknikle soyut ve realist resimler yapılıp, sergilendi. Özellikle pastel boyanın kullanılarak ütü tekniğinin uygulandığı resimler beğeni topladı.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı İdris Alan, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti’ni (FHGC) ziyaret etti.
Elazığ’da kurumuş otların bulunduğu alanda çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülerek kontrol altına alındı.
Yorumlar (0)