Erzincan’da kayak severler, ramazanın kayak sezonuna denk gelmesi nedeniyle iftardan sonraki zamanlarını aydınlatılmış pistlerde geçiriyor.
Türkiye’nin önemli merkezlerinden Ergan Dağı Kayak Merkezinde kayak heyecanı devam ediyor. Erzincan kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Munzur Dağları’nın eteklerinde yer alan 2 bin 970 rakımlı Ergan Dağı Kayak Merkezinde gece kayağı saatleri, ramazan için değiştirildi. Sezon içinde 19.00’a kadara açık olan pistler, ramazan boyunca 19.30- 22.00 saatleri arasında kayak severleri ağırlıyor. İftardan sonra Ergan Dağı Kayak Merkezine gelen kayak severler, gece aydınlatılan pistlerde kayak yapmanın keyfini çıkarıyor.
Vatandaşlardan Metehan Sevilir ramazanın bu yıl kayak sezonuna denk geldiğine belirterek, “Tesisler açık. Kayağın zevkini de görüyorsunuz. Anlatmaya gerek yok. Havalar da soğuk, dışarıda oturulmuyor. Burada müthiş bir keyif var. İftarımızı yaptık, ailece dağa geldik. Yeni bir ramazan etkinliğimiz." dedi.
Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Cem Vakfı Yalova Şubesi’nin Muharrem Ayı nedeniyle düzenlemiş olduğu iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi.
Burdur Bahçeşehir Koleji öğretmenleri, öğrencileri ve velileri Ramazan ayı boyunca iftar sofrasında bir araya geldi. Anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde düzenlenen iftar yemekleri, veli-öğretmen-okul iş birliğini pekiştirdi.
Burdur'un Bucak ilçesi Sanayi Mahallesinde, muhtar Gülizar Uğur tarafından düzenlenen geleneksel iftar sofrası bu yıl da kuruldu. Sanayi mahallesi iftar sofrasına çok sayıda vatandaş katıldı.
Burdur'un Bucak ilçesi Sanayi Mahallesi'nde her yıl düzenlenen geleneksel iftar yemeği bu akşam Ömer Halisdemir Parkı'nda saat 19:30'da yapılacak. Tüm mahalle sakinleri ve dostlar davetli.
Efe Hazretleri Vakfı'nın Ramazan ayındaki geleneksel iftar programları bu sene de devam etti. Külliye de yedi iftar programı yapıldı.
Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Kazakistan Temsilciliği ve Kazakistan Ahıska Türk Milli Merkezi tarafından Kazakistan'ın Almatı şehrinde iftar programı düzenlendi.
Yorumlar (0)