Antalya'nın tarihi ve turistik merkezlerinden Kaleiçi bölgesinde 450 şemsiye kullanılarak gölgelendirildiği cadde, 2013 yılından bu yana yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği mekanların başında geliyor. Şemsiyeler bir yandan ziyaretçilerini güneşten korurken, bir yandan da cadde esnafının yüzünü güldürüyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 10 yıl önce 600 şemsiye kullanılarak gölgelendirilen cadde, o günden itibaren "Şemsiyeli Sokak" olarak biliniyor. Turizm sezonunun açılması ile bu yıl da 450 şemsiye kullanılarak gölgelendirilen cadde, yeniden renk cümbüşüne döndü. Caddeyi yerli vatandaşlar kadar şehre gelen binlerce turist de ziyaret ediyor. Ziyaretçi sayısını her geçen gün artıran caddeyi gezenler, fotoğraf çektirmeden ayrılmıyor. Caddeye ilginin bu kadar yüksek olması en çok bölge esnafının yüzünü güldürüyor.
Caddenin 10 yıldır şemsiyeler ile süslendiğini belirten Tuzcular Mahalle Muhtarı Uğur Çetin, “Her sene Mayıs ayında şemsiyelerimiz değişir. Gelen turistler artık burasını benimsedi. Buraya gelen turistler cadde üzerinde bulunan restoranlarında yemek yiyerek zaman geçiriyorlar. Bu yıl 450 şemsiye ve 4 renk kullanıldı. Buraya gelen turist fotoğraf çektirmeden gitmiyor. Sadece turist olarak düşünmemek lazım, kendi vatandaşlarımız da gelerek aktivitelere katılmalıdır. Bu cadde tarihi Kaleiçi bölgesine geçiş noktalarından birisi yer alıyor” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)