Rize

Rize'de Vefat etmiş babasının vasiyetini yerine getirdi

Rize’de dondurmacılık yapan esnaf, yakın tarihte vefat eden babasının vasiyetini yerine getirerek Fatiha okuyan her çocuğa bedava dondurma veriyor. Devamı haberimizde..

Rize'de Vefat etmiş babasının vasiyetini yerine getirdi

Rize’de dondurmacılık yapan esnaf, yakın tarihte vefat eden babasının vasiyetini yerine getirerek Fatiha okuyan her çocuğa bedava dondurma veriyor.
Rize’de dondurmacılık yapan Abdurrahman Şen, 28 Haziran 2023 tarihinde vefat etti. Bunun üzerine oğlu Yuşa Şen de babasının vasiyeti üzerine bir kampanya başlattı. Kampanyada çocukların ezbere Fatiha suresini okuması halinde onlara ödül olarak bedava dondurma vermeye başladı. Kampanyayı gören çocuklar ezberledikleri Fatiha suresini okuyarak dondurmalarını aldılar. Sureyi okuyamayan çocuklar ise bir dahaki sefere ezberlemesi şartıyla dondurmalarını aldı.

“Hem babamın ruhu için hem de çocukların gönlünü kazanmak için dondurma dağıtıyoruz”
Babasının vasiyetini yerine getirmek için çocuklara bedava dondurma dağıttıklarını ifade eden Yuşa Şen, “Hava sıcak diye çocuklara dondurma dağıtıyoruz. Hem de benim babamın ruhu için dağıtıyorum. Bundan dolayı böyle bir kampanya başlattık. Tüm çocukları bekliyoruz. Fatiha’yı çocukların çoğu okuyor. Hepsinin maşallahı var. Hem babamın ruhu için hem de çocukların gönlünü kazanmak için dondurma dağıtıyoruz. Çocuklar çok mutlu oluyor. Allah razı olsun diyorlar. Buranın sahibi babamdı. Babam Kurban Bayramının ikinci günü vefat etti. Böyle bir vasiyeti vardı. Derdi ki çocuklar dondurma yesin, para almayın. Biz de bunu devam ettiriyoruz. Babamın vasiyetiydi bunu biz de devam ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“Abdurrahman Bey vefat ettiği için çocuklara böyle bir kampanya hazırlamak geldi içimizden”
İş yeri çalışanlarından Berat Kavşut ise "İşyerimizin sahibi olan Abdurrahman Bey vefat ettiği için çocuklara böyle bir kampanya hazırlamak geldi içimizden. Sıcak günlerde çocuklar sevinsin diye yaptık. Gelen çocukların yüzde 90’lık kısmı Fatiha’yı ve diğer sureleri biliyorlardı. Bilmeyenlere de yine de verdik. Bir dahaki sefere öğrenmeleri için. İşyerinin sahibinin babası çok merhametli ve vicdanlı bir insandı. Gördüğü her çocuğa her zaman hayır işi yapardı. Gerekirse süt, tereyağı ve dondurma verirdi. Harçlık bile vermişliği var” diye konuştu.

“Bu yazıyı görünce sevindik”
Yakup Karali isimli çocuk yazıyı görünce çok sevindiklerini kaydederek “Kampanyayı çok beğendik. Fatiha’yı okuduk. Bu yazıyı görünce sevindik. Rize’de havaların sıcak olduğu için. Diğer şehirlerde yağmur yağdı ama burası sıcak. Sevap işlemek için yapmışlar” dedi.

“Dondurma için mutlu olduk ama ağabeyin babası öldüğü için üzüldük”
Yoldan geçerken yazıyı fark ettiklerini ve Fatiha okuyarak dondurmalarını aldıklarını ifade eden Eymen Şişman ise “Yoldan geçiyorduk ve yazıyı gördük. Fatiha okuyana bedava dondurma varmış. Biz de ağabeyin babası vefat ettiği için bizde gelip okuduk. Ondan sonrada ağabey dondurma verdi. Dondurma için mutlu olduk ama ağabeyin babası öldüğü için üzüldük” şeklinde konuştu.  İHA 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bu şarküteride gülmek garantili
Yaşam

Bu şarküteride gülmek garantili

Rize’deki bir şarküteri dükkanında satılan ürünlerin üzerindeki yazıları okuyanlar gülmekten kendini alamıyor. Devamı haberimizde..

Rize Ardeşen kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Ferhat Altay kimdir?
Bölgesel

Rize Ardeşen kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Ferhat Altay kimdir?

Ardeşen ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Bilecik Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay ,Rize Ardeşen Kaymakamı olarak atandı.

Rize'de Heyelanda evine toprak dolan vatandaş: "Pencereyi açınca gördüm ki dünya gitmiş"
3. Sayfa

Rize'de Heyelanda evine toprak dolan vatandaş: "Pencereyi açınca gördüm ki dünya gitmiş"

heyelanda evine toprak dolan vatandaş, yaşadığı korku dolu anları anlattı. Devamı Haberimizde..

Kaçak Sigara Operasyonu
3. Sayfa

Kaçak Sigara Operasyonu

Rize il emniyet müdürlüğü tarafından bir işletmeye yapılan organizasyonda elektronik sigara ve tütün ele geçirildi. Devamı haberimizde..

Rizeli Öğretmen Tatilini Ağaç Evde Geçiriyor Evde Geçiriyor
Yaşam

Rizeli Öğretmen Tatilini Ağaç Evde Geçiriyor Evde Geçiriyor

Yaz tatillerini memleketi Rize’de değerlendiren Eyüp Kaya, sadece tırmanabilenlerin ulaşabileceği ağaç evde bütün zamanını geçiriyor. Devamı haberimizde...

Rize’de Trafik Kazası 2 Yaralı
3. Sayfa

Rize’de Trafik Kazası 2 Yaralı

Rize’nin Çayeli ilçesinde meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Devamı haberimizde..