Antalya’nın Kaş ilçesinde bir şahıs, jandarma kontrolü sırasında yakalanmamak için yanındaki ruhsatsız tabancalarını çatıdan aşağı attı. Jandarma ekiplerinin dikkati şahsı ele verdi.
Edinilen bilgiye göre, Antalya İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Kaş Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde İslamlar Mahallesi’nde bulunan bir kafe işletmesini kontrol etti. Bu esnada A.Ü. isimli şahsın, işletmenin çatısına çıkarak; 2 adet ruhsatsız tabanca, tabancalara takılı vaziyette 2 adet şarjör, 9 adet 9x19 milimetre çapında tabanca fişeğini yere attığı görüldü. Ekipler tabancalar ve fişekleri ele geçirdi.
Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli işlemlere başlandığı bildirildi.
Adana'da yapılan asayiş uygulamaları sonucunda 18 ruhsatsız tabanca ele geçirildi, aranan 37 kişi yakalandı.
Kastamonu’da polis ekipleri tarafından bir araçta yapılan aramada 8 adet tabanca ve 49 adet sentetik ecza hapı ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yunus Polis Timlerince şüphe üzerine durdurulan Düzce plakalı araçtan ruhsatsız tabanca, tüfek, kurusıkı tabanca, havalı tüfek ele geçirildi.
Kırıkkale'de polis ekiplerince kargo aracında yapılan aramada 10 litre kaçak etil alkol, OSB'de bulunan bir iş yerinde de 2 bin 641 adet uzun namlulu silah fişeği ve ruhsatsız tabanca ele geçirildi.
Aksaray’da KOM ekiplerinin yaptığı çalışmada bir şahıstan 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.
Sakarya’nın Sapanca ilçesinde seyir halinde olan otomobilde oynadığı ruhsatsız tabancayla kendisini vuran 23 yaşındaki genç, hastanede tedavi altına alındı.
Yorumlar (0)