Ekici Peynir 100 kişiyi işe alacak!
Burdur

Sagalassos’a 3 Ayda 3 bin 711 Ziyaretçi Geldi

2019 yılını turizmde atak yılı olarak hedefleyen Burdur’da, yılın ilk üç ayında yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi sayıları arttı

Sagalassos’a 3 Ayda 3 bin 711 Ziyaretçi Geldi

2019 yılını turizmde atak yılı olarak hedefleyen Burdur’da, yılın ilk üç ayında yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi sayıları arttı. Burdur İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Burdur Müzesi, Sagalassos Antik Kenti ve Kibyra Antik Kentine gelen 6 bin 599 yerli ve yabancı turist, ziyaret gerçekleştirdi.

BURDUR MÜZESİ
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre, Burdur Müzesini Ocak ayında 853, Şubat ayında 978, Mart ayında ise bin 77 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Burdur Müzesine yapılan toplam 2 bin 908 ziyaretçi ile 8 bin 764 TL gelir elde edildi.

SAGALASSOS ANTİK KENTİ
İmparatorlar Şehri, Sagalassos Antik Kenti yılın ilk üç ayında da turistlerin ilgi odağı oldu. Dünyanın en iyi 11 imparatorunun hükümdarlığını sürdürdüğü Sagalassos Antik Kentini, Ocak ayında 667, Şubat ayında bin 256, Mart ayında ise bin 788 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Toplam 3 bin 711 turistin ziyaret etmesi sebebiyle toplam 29 bin 286 TL gelir elde edildi.

KİBYRA ANTİK KENTİ
Gladyatörler Şehri Kibyra Antik Kentinde belirtilen ziyaretçi sayısındaki azlık dikkatlerden kaçmadı. Kibyra Antik Kenti, Ocak ayında 570, Şubat ayında 220 yerli ve yabancı turist ziyaret ederken, Mart ayında ise hiç ziyaretçi kaydı girilmedi. Toplam 70 turistin gezdiği Kibyra Antik Kentinde ise tüm ziyaretler ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Sagalassos Antik Kenti'ne günlük 2 bin ziyaretçi
Bölgesel

Sagalassos Antik Kenti'ne günlük 2 bin ziyaretçi

Krallar şehri olarak bilinen Sagalassos Antik Kenti'ne geçen yıl gelen ziyaretçi sayısı ne kadar ? İşte ziyaretçi sayısı

SAGALASSOS’A BÜYÜK ZİYARET
Bölgesel

SAGALASSOS’A BÜYÜK ZİYARET

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan YAZGI Burdur ziyaretleri kapsamında, heyet ile birlikte Burdur’un Ağlasun İlçesinin göz bebeği Sagalassos Antik kentini ziyaret ettiler.

AĞLASUN DA LAVANTA EKİMİNE BAŞLANDI
Bölgesel

AĞLASUN DA LAVANTA EKİMİNE BAŞLANDI

Burdur’un Ağlasun ilçesinde “aşkların ve imparatorların şehri” olarak bilinen Sagalassos’ta her geçen yıl artan ziyaretçiler için görsel şölen sunacak yeni bir düzenleme Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy’dan geliyor.

AĞLASUN BELEDİYE BAŞKANI ALİ ULUSOY” AĞLASUN LAVANTA KOKACAK “
Bölgesel

AĞLASUN BELEDİYE BAŞKANI ALİ ULUSOY” AĞLASUN LAVANTA KOKACAK “

BURDUR Ağlasun ilçesinde “aşkların ve imparatorların şehri” olarak bilinen Sagalassos’ta her geçen yıl artan ziyaretçiler için görsel şölen sunacak yeni bir düzenleme Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy’dan geliyor.

Sagalassos Antik Kenti’ne turist ilgisi
Bölgesel

Sagalassos Antik Kenti’ne turist ilgisi

Burdur’un Ağlasun ilçesinde “aşkların ve imparatorların şehri” olarak bilinen, 1750 rakımdaki 5 bin yıllık antik kenti, senenin ilk 6 ayında 27 bin 740 kişi ziyaret etti.

AĞLASUN HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇTI
Yaşam

AĞLASUN HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇTI

AĞLASUN HEM YILSONU SERGİSİ AÇTI (Ağlasun’a özgü El Emekleri Sagalassos Antik Şehrinde pazarlanacak) Burdur’un Ağlasun İlçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yılsonu sergisi açtı. Sergi açılışına İlçe Kaymakamı Harun Reşit Han, Daire Müdürleri, Memurlar, öğrenciler ve halk katıldı. …