Burdur

Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Mehmet Faruk Ozan, yeniden başkan seçildi

Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Mehmet Faruk Ozan Güven Tazeledi

Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Mehmet Faruk Ozan, yeniden başkan seçildi

Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Mehmet Faruk Ozan Güven Tazeledi

Burdur Sağlık-Sen 5. Olağan genel kurul toplantısı geçtiğimiz hafta sonu Öğretmenevi Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi nde gerekleşti. 5. Olağan genel kuruluna tek liste ile gidilirken Mehmet Faruk Ozan yeniden 5. Kez başkan seçilerek güven tazeledi.

Genel Kurula Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, Memur Sen Burdur İl Temsilcisi Murat Bulut ve sendika temsilcisi başkanlar ve üyeler katıldı.

Tek liste ile gidilen seçimlerde Mehmet Faruk Ozan’ın Yönetim Kurulu Mehmet Faruk Ozan, Osman çelik, Ahmet Yüksel, Abdullah Ay, Ali Yıldız, Halil Ceylan ve Şerefe Ercan’dan oluştu.

Disiplin Kurulunda ise Feyzi Yiğit, Eşref Şimşek, Rahşan Ozan, Nevzat Tosun ve Mehmet Yavaş, Denetim Kurulu ise Halil Tokgöz, Mustafa Altaş, Gülnur Candan, Tevfik Atasoy ve Şakir Ünay yer aldı.

Sözlerine görev şehitlerini anarak başlayan Başkan Mehmet Faruk Ozan, Sağlık- Sen’in  sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının desteği ile ezberleri bozan bir sendika olduğunu ve Türkiye genelinde çeyrek milyon üyeye ulaşan, Türkiye’nin en büyük sendikalarından biri haline geldiğini söyledi.

Burdur’da 2007 yılında yola çıktıklarını hatırlatan Ozan, “Güller, göller ve gönüller şehri Burdur’umuzda ise 2007 yılında çıktığımız bu kutlu yolculukta “yetkili sendika” olduk, örgütlü güç noktasında zirvede bulunmanın istikrarını sürdürdük, sendikal mücadele zemininde kamu görevlilerinin güven duyduğu emek örgütü olma itibarının sahibi olduğumuzu bir kez daha tescilledik” dedi.

Ozan yaptığı açıklamada, “Hak mücadelesinde, Hakk yoldan ayrılmadan sürdürdüğümüz bu kutlu yolculuğumuzda en büyük güç ve desteği başta teşkilatımız olmak üzere bütün sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarından alıyoruz. Büyük sevdaların ve ideallerin yolu uzun, meşakkatli ve çileli olur. Bir avuç inanmış insanın yüreklerinde başlattıkları bu tertemiz davamız, bugün salonlara ve meydanlara sığmayan büyük Sağlık-Sen ailesinin omuzlarında yükselmeye devam ediyor. Biz yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmedik, değişmeyeceğiz” dedi.

Sizlerin teveccühüyle yeni dönemde de bu mücadeleye devam edeceğiz diyen Başkan Mehmet Faruk Ozan, “ Sağlık-Sen geleceğe emin adımlarla yürürken Teşkilatımıza, temsilcilerimize ve ilimizin fedakâr sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için tüm teşkilatımızla birlikte, geçmişten aldığımız güçle geleceğe mührümüzü vurmaya kararlıyız. Bu inanç ve azimle önümüze çıkan engelleri hep birlikte aşarak yeni kazanımların altına imzamızı atacağız. Sorunların çözümü için her mecrayı değerlendirecek, her platformu sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının konuşulduğu ve çözüm üretildiği mekanlara dönüştüreceğiz, bu da bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Sağlık-Sen içi boş bir tabela sendikası değildir diyerek,   Sağlık-Sen bir olduğunu ifade eden Başkan Ozan, “Yeni dönem de geleceğin Sağlık-Sen yöneticilerini, başkanlarını yetiştirme gayesi ile hareket edeceğiz” diyerek,  Bu yolculukta desteğini hiç bir zaman esirgemeyen sayın Valimize, Genel Başkanımız sayın Semih Durmuş’a ve tüm Genel Başkan Yardımcılarımıza, Ak Parti Burdur Milletvekillerimize, Ak Parti İl Başkanımıza, Memur-sen İl Başkanımıza ve şube iş kolu başkanlarımıza, her daim yanımızda olan dostlarımıza ve büyüklerimize, özverili çalışmalarından dolayı şube yönetim kuruluma, tüm ilçe başkanlarıma, tüm temsilcilerime, bizlere emanet olarak verdikleri imza ile bizi destekleyen üyelerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Sağlık-Sen Burdur'da başkan Mehmet Faruk Ozan konuştu
Bölgesel

Sağlık-Sen Burdur'da başkan Mehmet Faruk Ozan konuştu

Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Mehmet Faruk Ozan Dünya Sosyal Hizmet Günü nedeniyle açıklama yaparak, Büyük özveriyle hizmet eden sosyal hizmet çalışanlarımıza minnettarız dedi.

Burdur Belediyesi’nden memura ek ücret; İşte miktarı
Bölgesel

Burdur Belediyesi’nden memura ek ücret; İşte miktarı

Burdur Belediyesi ile TÜM YEREL-SEN arasında imzalanan sözleşme ile Burdur Belediyesi’nde görev yapan 145 memur aylık 4150 TL net iyileştirme alacak.

Oğuzhanspor, Burdur Belediyespor'u 7 farkla yendi
Spor

Oğuzhanspor, Burdur Belediyespor'u 7 farkla yendi

Burdur'da Bölgesel Amatör Lig'e çıkmak için Burdur Amatör Küme Play Off karşılaşmalarında Bucak Belediyesi Oğuzhanspor ile Burdur Belediyespor karşı karşıya geldi. İşte detaylar...

Başkan Ercengiz, Depremzedelerle iftar yemeğinde buluştu
Etkinlik

Başkan Ercengiz, Depremzedelerle iftar yemeğinde buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Depremden etkilenerek Burdur’a yerleşen depremzedelerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Burdur'un gururlandıran güreşçileri milli takım yolcusu
Spor

Burdur'un gururlandıran güreşçileri milli takım yolcusu

Burdur'un başarılı sporcuları Aslı Köle ve Ece Ece'nin Avrupa ve Dünya Şampiyonları için Milli Takım kampına katılacağını Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü duyurdu.

Kızılkaya Belediyesi iftar sofrasına misafir oldular
Bölgesel

Kızılkaya Belediyesi iftar sofrasına misafir oldular

Burdur'un Bucak İlçesine bağlı Kızılkaya Beldesi'nde düzenlenen iftar yemeği bolluk ve bereket içerisinde yapılmaya devam ediliyor.